Benlerinizin Vücuttaki Yerlerine Göre Bir  Anlamı Olduğunu Biliyor muydunuz?

Benlerinizin Vücuttaki Yerlerine Göre Bir Anlamı Olduğunu Biliyor muydunuz?

Vücudunuzun çeşitleri yerlerinde bulunan benlerin ne anlama geldiklerini biliyor musunuz? Her benin bulunduğu yere göre bir anlamı var.

+ - 0

Benler güzellik sembolü olarak söylense de başka anlamları da vardır. Hatta hayatımızı etkileyen bir etkendir. Benlerinizi doğru şekilde okuyabilirseniz geleceğiniz hakkında ipuçları edinebilirsiniz.

Servetinizi, aşk hayatını ya da ailevi ilişkileriniz hakkında bir çok ipucu bulabiliriz. Her insanda bulunan benlerin anlamlarını derledik.

1Dudak Çevresinde ve Üzerinde Bulunan Benler

benlerin anlamlari

Eğer beniniz, sol üst veya sağ alt tarafta bulunuyorsa mükemmeliyetçi bir kişiliği temsil eder. Bu kişiler genellikle yemeklere düşkün olurlar. Alt dudağını altında bulunan ben, işlerinizde başarılı olacağınızı, çenede bulunan ben ise etkileyici bir kişiliğe sahip olur. Aynı zamanda gerçekçi ve azimli kişilerdir. Çin kültüründe çenesinde ben olan kişileri seyahat tutkunu olarak inanıyorlar.

2Kulakta Bulunan Benler

ben

Kulağın içinde olan ben, kişilerin uzun bir yaşam süreceğine inanılır. Kulağın üzerinde yer alan benin saygın ve prestijli bir insan olduğuna inanılmaktadır. İki kulağında da ben olan kişilerin nüfuz sahibi önemli kişiler olacağı söylenmekte. Ve bu insanlar hayatlarından oldukça zevk alan kişiler olacağına inanılmakta.

3Yanak Bölgesinde Bulunan Benler

yanaktaki benler

Yanak bölgesinde beni olan kişiler hayatlarında yalnızlığı seçen kişilerdir. Aile kurmak, toplum içine karışmak onlar için oldukça zordur.

basarili olmak 1
Önerilen Yazı
Başarılı Olmanın Sırrı: Plan Yapmak

4Boyun ve Çevresinde Bulunan Benler

boyndaki benin anlami nedir

Bu bölgede beni olan kişilerin sert ama sevimli bir yanı olduğu söylenmektedir. Kişinin diğer insanları kendine çekme konusunda oldukça yeteneklidir. Çin Astrolojisine göre boyun ve kafa bölgesinde yer alan benlerin ruhsal ve fiziksel bağlar olduğunu gösterir. Boynunda ben yer alan kişilerin asi bir kişiliğe sahip olduğu da söylenmektedir.

5Parmaklarda Bulunan Benler

parmaktaki benin anlami ndir

Parmaklarınızda bulunan benlerin çeşitli anlamları vardır. Başparmağınızdaki ben, aileye duyduğunuz sevgiyi, işaret parmağındaki ben mücadeleci yapınızı ifade etmektedir.

Orta parmağındaki ben prensiplerine bağlı bireyleri temsil eder. Yüzük parmağı, sanatçı ruhlu olduğunu, serçe parmağı ise tutkuyu ve oyunculuğu gösterir.

6Ayak Çevresinde Bulunan Benler

ayaktaki benler

Ayak tabanında bulunan benler tahmin edileceği üzere, seyahat etmeyi seven kişileri temsil eder. Bütün mutfak ve kültürlerden keyif alan kişilerdir. İş yerlerinde göz önünde olmayı seven, liderlik vasıfları olan kişilerdir. Liderlikleri ile oldukça dikkat çekerler. Bu bölgedeki benler, rahatına düşkün insanlar olarak da yorumlandığı görülüyor. Bu insanların sağlıklı kalabilmeleri için bol bol egzersiz yapmaları gerekmektedir.

7Kaş ve Çevresinde Olan Benler

kastaki benler

Bu benlere oldukça nadir rastlanır. Bu bölgede bulunan benler kişinin zekasını ve yetenekli bir kişilik olduğunu işaret eder. Kaş altında bulunan benler ise zenginliği ve rahat bir hayat süreceği anlamına gelir. Kaşların yanında bulunan benler ise kontrol sahibi olmayı seven kişileri temsil eder. Kaşlarınız arasında bulunan bir beniniz varsa bu da enerji akışının güçlü olduğunu, her zaman enerjik olduğunu ifade eder.

8Göğüs ve Çevresindeki Benler

goguste bulunan benler

Çin astrolojisine göre göğüs gücün simgesidir. Bu nedenle göğsünüzde bir ben olması, çok çalışarak başarılı bir kariyere sahip olacağınız anlamına gelir. Ek olarak, tanıma elde edilebilir. Endişelerden uzak, huzurlu ve huzurlu bir hayat yaşamak isteyen insanlardır. En büyük kusurları tembellikleridir. Bu özelliklerin üstesinden gelerek hayallerini süsleyen lüks yaşama kavuşabilirler. Bazen göğüsteki benler erkeklerin hayatındaki dengesizliklere, kadınlarda ise sosyal kaygılara işaret edebilir. Bu bölgedeki kırmızı ben, kişinin sahip olacağı veya sahip olacağı bir çocukla güzel ve sevgi dolu bir ilişkiyi temsil eder. Bu, zamanı geldiğinde olabileceğiniz en iyi anne veya baba olabileceğiniz anlamına gelir.

9Koldaki Benler

koldaki benlerin anlami

Koldaki ben, kişinin çok kibar biri olduğuna ve mutlu bir evlilik hayatı yaşayacağına işaret eder. Birden fazla ben bulunursa, ilginç anlamlar ortaya çıkarmak için birleşirler. Kollarında ben olan insanlar genellikle iradeli ve çok yönlüdür. Hata yapmaktan çok, kaybetmekten korkarlar. Bu nedenle yeni bir maceraya atılırken gözleri kapalı her zaman yeniliği desteklerler. Ayrıca zor durumlarda oldukça sabırlı olmayı da başarırlar. Zor zamanlarda çevrelerindekileri teselli etmeyi başarırlar. Ayrıca iyi tavsiyeler verebilirler. Koldaki ben dirsek bölgesine yakınsa hayatla boğuşacağına ve genç yaşta dul kalabileceğine işaret edebilir. Dirseklerdeki benler, seyahat etmeyi seven maceracı ve cesur insanları temsil eder.

Yazar Hakkında

Bilginin paylaştıkça güzel olduğuna inanan, her şeyi yazıp doğru düzgün biyografi yazamayan kitapsever

İçinde Kalmasın Yorum Yap