21. Yüzyılda Kadın Olmak

21. Yüzyılda Kadın Olmak

Global anlamda kadına bakış açısı

+ - 2

21. Yüzyılın Kadın Olmak, Bir sınıf düşünelim, 40 kişilik olsun, bu sınıftaki bazı öğrencilerin sınav kağıtları okumaya başlanmadan 10 puan ilave edilsin, diğerlerine de- 10 puan verilsin ve bu sınavın eşit ortamda yapıldığı söylensin.

İşte kadın olmak tıpkı bu sınıftaki gibi- 10 puan ile değerlendirilmektir yaşamda. Bir erkek çoğunlukla birçok konuda fikirlerini açık ve net bir şekilde ifade edebilir. Müstehcen sohbet etse bile tolere edilebilir. Hatta bir erkek gayrimeşru da yaşayabilir, normal görülür genellikle veya görmezden gelinir. Oysa ahlakın kadını erkeği yoktur. Eğer bir yanlış varsa bunu gerek kadın, gerekse erkek yapsın tepki aynı olmalıdır.

Maalesef ki eril bir yerkürede yaşadığımız için erkekleri düzen içerisinde ayrı sınıflar olarak değerlendirilmektedir. Bu birileri tarafından kabul görsün ya da görmesin gerçeğin ta kendisidir.

21. yuzyil damadi olmak2

Özel sektörde genellikle işlerinde kadına daha az ücret ödenir. Amirler genellikle erkeklerdir. İstedikleri yere istedikleri saatte gidip gelebilirler. Ancak kadın her zaman dikkatli ve kontrollü olmalıdır. Erkeklerin kas kondisyonunun yüksek olması, bir kadının gerektiğinde fiziksel olarak kendisini savunamaması her bakımdan kadını kısıtlayıcı olmaktadır.

Bunun nedeni eğitim seviyesinin global anlamda yeterli düzeyde olmamasından kaynaklanmaktadır. Zira eğitilmiş beyinler donanımlıdır, kadını karşı cins olarak değil bir birey- bir insan olarak gördükleri için seviyeli iletişim içerisindedir. Elbette ki eğitimden yeterince nasibini alamamış bazı erkekler de kadını farklı gözle değerlendirmeyip, bir insan olarak seviyelidirler.

21. yuzyil damadi olmak 3

Bu da o bireyin asil huyundan kaynaklanmaktadır. Ya diğerleri kadını cinsel obje olarak gören, genellikle o bağlamda kategorize eden beyinler? Cinsel kimliğini ön planda tutan kadınlar? İşte onlar yenilgiyi kabul etmiş bireylerdir. Bu durumlar da önemli sosyal sorunlarımızın sadece iki tanesidir. Zira bu toplumun nice güzelliklerinin yanında can yakan bazı kırılma noktaları yoruyor- yıpratıyor.

Elbette ki kimse mükemmel değildir, hedefimiz de bu değil ama olmazsa olmazlarımızı muhafaza edebilirsek, mihenk taşlarımızın arasındaki boşlukları zaman içerisinde kum taneleri ile doldurabiliriz. Oysa mihenk taşlarından bazıları olmazsa biz bu yolda mesafe kat edemeyiz.

Bu yol yokuş, nefes kısa

İnanın değmez hiçbir yanlışa!

21. Yüzyılda Kadın Olmak yazımızı nasıl buldunuz? Düşüncelerinizi yorum atarak belirtebilirsiniz. Binbir Sözlük sitemize de bekliyoruz.

Yazar Hakkında

İçinde Kalmasın Yorum Yap

Yorumlar (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.