Bilim Kurgu Film Önerileri

Bilim Kurgu Film Önerileri

+ - 1

Bir çok sinemaseverin favori türü olan bilim kurgu. Yayınlanan bir çok filmler arasında en fazla yere sahip olan bilim kurgu, sinemaseverlerin soluksuz izlediği film türüdür.

Bilim Kurgu Nedir?

Bilim kurgu, yakın veya uzak gelecek hakkında hikayeler yaratmak için bugün elde edilmesi imkansız olan bilimsel ve teknolojik unsurların kullanılmasıdır. Bazen geçmişi telafi edebilir.

Bugün ki yazımızda sizler için 15 bilim kurgu filmi önerdik. Keyifli okumalar!

1 – Matrix (1999)

Matrix, bugüne kadar çekilmiş bir çok bilim kurgu filmlerinden en iyisi olduğunu söyleyebilirim. Çekildiği döneme göre kalite ve harika kurgusu ile sinemayı farklı bir boyuta taşımıştır. Matrix serisi en iyi filmlerden bir tanesidir. Mutlaka izlemeniz öneririm.

2 – Lucy (2014)

Lucy, bende en fazla merak uyandıran ve heyecanlandıran filmlerden biridir. İnsan beyninin, yüzdelik oranlarla neler yapabileceğini anlatan bir filmdir. İnsan beyninin kilitli yerlerini açarak nasıl bir güce sahip olduğunu sorgulayan bir yapıttır.

3 – I Origins (2014)

Kafanızı karıştıracak ve sizi düşünmeye sevk edecek filmlerden bir tanesidir. Romantizm ve bilim kurgu karışımı bir filmdir. Reenkarnasyondan bahsetmektedir.

4 – Thor (2011)

Marvel filmleri arasında en sevilen serilerden birisidir. 3 Filmden oluşan Thor, birçok bilimkurgu severin heyecanla izlediği filmler arasındadır.

5 – Interstellar (2014)

Dünya da kötü giden iklim koşulları nedeniyle evren de yaşanacak bir yer aramaya giden ekibi anlatıyor. Diğer filmlere göre biraz sıkıcı gelebilir ama sürükleyici bir yapısı vardır.

bilim kurgu filmleri

6 – The Martian (2015)

Türkçe ismi ile Marslı olan bu film yine uzay da geçmektedir. Ekipten bir astronot öldü sanılarak ekibi tarafından terk edilmiştir. Aslında o astronot hayattadır. Kısıtlı imkanlarla tekrar geri dönmenin yollarını arayacaktır.

7 – Maymunlar Cehennemi (2011)

Maymunlar cehennemi 3 seriden oluşmaktadır. Bunlar Başlangıç, Şafak Vakti ve Savaş’tır. Aslında daha önceden de bu filmin serileri vardı. Onlara da göz atabilirsiniz. Maymunlara yapılan testler de zihinsel bir gelişme yaşandıktan sonra, o maymunu tesisten kaçırırlar. İzlenmesi gereken film serilerinden bir tanesidir.

8 – Ex Machina (2014)

Yapay zekanın vücut bulmuş halini tam anlamıyla görebileceksiniz. Teknolojinin buralara gelmesi, sizi oldukça heyecanlandıracaktır.

bilim kurgu

9 – Ben Efsaneyim (2007)

İnsanlara tehlikeli bir virüs bulaştı. Bilim adamı, şehirdeki tek hayatta kalan kahramandır. Virüsle başa çıkmakla ilgili bu film heyecan verici ve heyecan verici. Kesinlikle izlemelisin.

10 – World War Z (2013)

lanet olası Çin’de ortaya çıkan virüs tüm dünyayı ele geçirir. Bir yerden tanıdık geliyor… Virüs yaşayan insanları zombi yapar. Gözünüzü kırpmadan izleyebileceğiniz bir film.

11 – Geliş (2016)

Uzaylıların dünyaya gelmesiyle başlayan macera, uzaylıların düşman mı yoksa dost mu olduğunu anlamaya çalışmakla devam eder… Son derece sürükleyici olan filmi keyifle izleyebilirsiniz.

12 – Ölümcül Deney (2002)

Ölümcül Deney harika bir film serisidir. İlk filmi 2002’de gösterime girdi. Bunun yanı sıra Apocalypse, End of Mankind, After Death, Revenge gibi diğer diziler ve final bölümü yayınlandı. Bu bir korku/aksiyon ve bilim kurgu filmi.

bilim kurgusu

13 – Train to Busan (2016)

Harika bir kurgusu ve insanlığın ders çıkarması gereken bazı sahnelere sahiptir. Aksiyon, korku ve gerilim gibi bir çok sahne de sizi farklı düşüncelere götürebilir. Mutlaka izlemelisiniz.

14 – Harry Potter (2001)

Harry Potter herkesin izlemesi gereken efsanevi bir film. Bu çalışma, ekranda her kalışınızda 8 farklı diziden oluşuyor. Tekrar tekrar izlenebilecek bir film.

15 – Yüzüklerin Efendisi (2001)

Yüzüklerin Efendisi gelmiş geçmiş en iyi eserlerden biridir. “Yüzüklerin Efendisi”, “İki Kule” ve “Kralın Dönüşü” dahil olmak üzere üç dizi film çıkmıştı. Ardından Hobbit serisi çıktı. İzlemediyseniz, Yüzüklerin Efendisi’ne geçmeden önce Hobbit serisiyle başlamak en iyisidir.

Yazar Hakkında

Bilginin paylaştıkça güzel olduğuna inanan, her şeyi yazıp doğru düzgün biyografi yazamayan kitapsever

İçinde Kalmasın Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.