Evde Canı Sıkılanların Yapabileceği 10 Aktivite

Evde Canı Sıkılanların Yapabileceği 10 Aktivite

+ - 0

Kanaviçe Yapmak

kancive

Yaparken keyifli vakitler geçirebileceğiniz mükemmel bir aktivite. Eşiniz, arkadaşlarınıza yapabileceğiniz kanaviçeleri odalarınıza dekorasyonunda da kullanabilirsiniz.

Fotoğraf Çekme Becerilerinizi Geliştirebilirsiniz

fotograf cekmek

İyi fotoğraflar çekmek için profesyonel ekipmanlara ihtiyacınız yoktur. İhtiyacınız olan şey bir cep telefonu ve doğru açı ve ışıkta fotoğraf çekmek. YouTube üzerinden bir çok eğitim videosu aracılığıyla kendinizi geliştirebilir, mükemmel fotoğraflar çekebilirsiniz.

Dil Öğrenmek

dil ogrenmek

Evde geçirdiğimiz boş vakitte yapabileceğimiz en güzel aktivite dil öğrenmek. Yeni bir dil öğrenmenin kolay olmadığını hepimiz biliyoruz. Doğru adımlarla imkansız olmadığını da biliyoruz. Örneğin; Cep telefonunuza indireceğiniz bir uygulama, alacağınız bir eğitim seti ile rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Bu konuda benim size önerebileceğim ve kullandığım uygulama Tongo. İndirme linklerini aşağıya bırakıyorum

Arkadaş Bilekliği Yapmak

arkadas bilekligi edited 1

Arkadaşlarımızla buluşamıyorsak onlara neden bileklik öremeyelim ki? Renkli ipler kullanarak ördüğümüz bu bilekliler arkadaşlık bağımızı güçlendirecek, arkadaşlarınızın gözünde sizi tatlı minnoş bir insan yapacak. 🙂

Örgü Örmek

orgu ormek

Madem bileklik örüyorsun, neden örgü örmeyesin ki? Kışa da hazırlık olur. Örgü örmek zihninizi meşgul eder sizi sakinleştirir. Sakin sakin birbirinden güzel atkı ve kazaklar örebilirsiniz.

Mum Yapmak

mum yapmak

Birbirinden güzel renkli mumlar yapabilirsiniz. Ev ortamınızı renklendirip aydınlatırken bu mumları yaparken de bir o kadar dinleneceksiniz. Hazırladığınız mumları romantik bir akşam yemeğinde ve meditasyon yaparken kullanabilirsiniz. Harika bir hediye olabileceğini de unutmayalım!

Meditasyon Yapmak

meditasyon

Mumları hazırladığımıza göre sıra meditasyon yapmakta. Bu zorlu ve sıkıcı günlerde hepimizin dinlenmeye, ruhumuzu arındırmaya ihtiyacımız var. Hem zihninizi hem de ruhunuzu arındıran bu aktivite sizi bebek gibi yapacak. Üstelik meditasyon yapmak artık daha da kolay. İndireceğiniz bir aplikasyon yardımıyla meditasyon yapmanız mümkün.

Ukulele Çalmayı Öğrenmek

ukulele

O kadar şey yaptık şimdi oynak bir şeyler çalma zamanı. Öğrenme kısmını nasıl yapabileceğinizi biliyorsunuz 🙂 Google: Ukulele Nasıl Çalınır?

Kodlama Öğrenmek

kodlama ogrenmek

Evde otururken yeni bir alanda kariyer basamaklarını tırmanmak isteyenler bir kurs satın alıp yada ücretsiz kurslar aracılığıyla kodlama bilgisine kavuşabilir. Basit bir şekilde kodlama yapabileceğiniz uygulamalar da size yardımcı olacaktır.

Slime Yapmak

slime yapmak

Slime mıncıklayarak rahatlayabilirsin. Yaparken de oldukça eğleneceksin

Yazar Hakkında

Bilginin paylaştıkça güzel olduğuna inanan, her şeyi yazıp doğru düzgün biyografi yazamayan kitapsever

İçinde Kalmasın Yorum Yap