Kalp Çarpıntısı Kitabı Konusu Ne?

Kalp Çarpıntısı Kitabı Konusu Ne?

İngiliz yazar Alice Oseman'ın kitabı, "kalp çarpıntısı" muzır ve müstehcen ilan edildi. Kitabın konusu ne? Neyi anlatıyor?

+ - 0

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Küçükleri Muzır Neşriyattan Koruma Kurulu kararıyla müstehcen içeriklerin oluğu açıklandı. Karar resmi gazete de yayınlandı.

Kurulun kitabı incelemesiyle birlikte, cilt1 ve cilt2 Re’den incelenmesinde; kitapta yer alan bazı içeriklerin 18 yaşından küçüklerin etkilenebileceği sebebiyle oy birliği ile sınırlandırılmış. bu sebeple söz konusu kitabın 1117 sayılı kanunun 3266 sayılı kanunla değişik 4’üncü maddesindeki sınırlamalara tabi olmasına oy birliği ile karar verilmiştir” ifadelerine yer verildi.

kalp-carpintisi

Kitabın Konusu Nedir?

Kitap, iki gencin tanışmasını, arkadaş olmasını ve sonrasında aralarında başlayan aşk hikayesini anlatmakta.

Charile ve Nick, aynı okula giderler.. Bir gün aynı sırada otururlar ve o an tanışırlar. Charlie, hiç şansı olmadığını düşünerek Nick’e aşık olur. Nick, Charli’nin eş cinsel olduğunu biliyordu Nick’in onun eşcinsel olduğunu bilmediğini biliyordu. Her ikisi de büyük bir aşkın başlayacağından emindi. Ve bu aşkın onlara büyük bir sürprizi vardı..

kalp carpintisi kitabi

Netflix Dizisi Olacak

Çok yakında Heartstopper (Kalp Çarpıntısı), Netflix’te izleyicisiyle buluşacak.

Netflix’in Aile içeriğinden sorumlu direktörü kitabı şöyle yorumluyor:

“Heartstopper 2016’da çevrimiçi bir çizgi roman olarak başladı. Bunun gibi harika eserlerin kısa sürede geniş ve sadık bir hayran kitlesi kazanması şaşırtıcı değil. Modern ve ilgi çekici bir olay örgüsünde sevimlilik ve sevgiyi birleştiren benzersiz bir yapım. Güzel çizgi romanlar, Kahramanlarımız Charlie’yi Okumak ve Nick okulda tanışıp arkadaş oldular ve yavaş yavaş romantik ilişkilerini geliştirdiler. Duygusal gerilim çok dikkat çekici bir şekilde anlatıldı. Hikaye boyunca onların mutluluğunu ve gerginliğini yaşadım. Birlikte olduğumuzda, çok net bir vizyonum vardı. projeyi geliştirmeye başlayın. Birlikte, dizinin sahibi olan Alice’in diziyi uyarlamasının ve yazmasının mantıklı olacağına karar verdik. Bu yaklaşım işe yaradı. Sipariş ettiğimiz 8 bölüm mevcut beklentileri karşılıyacağına eminiz. hedefimiz yeni izleyiciler kazanmak.

Yazar Hakkında

Bilginin paylaştıkça güzel olduğuna inanan, her şeyi yazıp doğru düzgün biyografi yazamayan kitapsever

İçinde Kalmasın Yorum Yap