Emrah Serbes’in Yeni Kitabı Tepkilerin Odağı Oldu

Emrah Serbes’in Yeni Kitabı Tepkilerin Odağı Oldu

Emrah Serbes'in yeni kitabı Çekiç ve Gül, okurların beğenisine sunulmaya hazırlanıyor. Yeni kitap, kitapseverleri ikiye böldü...

+ - 2

Emrah Serbes’in yeni kitabı, Çekiç ve Gül, iletişim yayınları aracılığıyla okurların karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

3 kişinin hayatını kaybettiği trafik kazasında alkollü araç kullandığı ortaya çıkan Emrah Serbes, Korana virüs tedbirleri kapsamında tahliye olmuştu. Yazarın yeni kitabı sosyal medya da tepkilerin odağı oldu.

Emrah Serbes, yaşanan bu trafik kazasında suçu arkadaşı Kenan Doğru’nun üstlenmesini istemişti. Olaydan 6 gün sonra ise suçunu itiraf ederek teslim olmuştu.

İletişim Yayınları Çekiç ve Gül Kitabını Duyurduktan Sonra Tepkiler Gecikmedi

emrah serbes'in yeni kitabı çekiç ve gül
emrah serbes

Yazarın yeni kitabı Behzat Ç’nin macerasını konu alıyor. Bazı okurlar kitabın yayınlanmasına tepki gösterdi. Bir kesim de Emrah Serbes‘in çıkaracağı kitabı destekleyeceğini ifade etti. İşte o tepkiler:

Emrah Serbes’in Yeni Kitabı Çekiç ve Gül’ün Tanıtımından

emrah serbes'in yeni kitabı çekiç ve gül

“Biz mi bombaladık lan Emniyet’i darbe gecesi? Biz mi yıktık buraları? Bizi darbeden önce Köpek Eğitim Merkezi’ne sürmüşlerdi. Köpek mamalarının tadına bakıyorduk amirimle, köpekler ishal olmuştu, nedenini anlamaya çalışıyorduk. Bir baktık havada jetler uçuyor, Gölbaşı’na, dibimize bomba yağdırıyorlar.”
 
Ankara Emniyeti’nin Cinayet Bürosu’nun aykırı başkomiseri Behzat Ç., öfkesinden yorgun düşmüş, yine hayalet gibi dolanıyor ortalıkta. Tabii Hayalet’le ve Akbaba ve Harun’la beraber… Bazen de Cinayet’in kızı Seher’le, Cinayet’in kedisi Gaspi’yle beraber…
 
Sıvasız duvarlı gecekonduda, pavyonda, işkembecide, oto tamirhanesinde, dükkânda, şık bir ofiste, tekkede, Millet Bahçesi’nde, adliyede, hastanede, nezarethanede, mezarlıkta ve tabii sokaklarda, cinayetlerin ve nice cürümlerin izini sürüyor Behzat Ç.. Umutsuz, serkeş, pejmürde… Bazen de olanca dehşetine tezat, “basit, tatlı ve hüzünlü” insan hikâyelerinin içinde geziyor.
 
Emrah Serbes’in bir fenomen olan Behzat Ç.’si, Çekiç ve Gül’de bu defa öyküleriyle “ortamlarda” kol geziyor.

Emrah Serbes’in yeni kitabı, Çekiç ve Gül kitabı hakkında ne düşünüyorsunuz? Kitabı okuyacak mısınız? Yorumlarınızı paylaşmayı ve Binbir Sözlük sitemize üye olmayı unutmayın.

Yazar Hakkında

Bilginin paylaştıkça güzel olduğuna inanan, her şeyi yazıp doğru düzgün biyografi yazamayan kitapsever

İçinde Kalmasın Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. bence bir mahsuru yoktur ama bilmiyorum 🤷‍♂️

  2. Elinize sağlık. Güzel bir arşiv olmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.