Sizi Harekete Geçirecek Başarı Hikayeleri

Sizi Harekete Geçirecek Başarı Hikayeleri

+ - 0

Bazen adım atmak için bir kıvılcım arıyor insan. Kendisi gibi bir insanın yaptıklarını görmek onun üstünde olumlu etkiler bırakabiliyor. İnsanlar başarı hikayelerinden aldığı ders ile kendisine yeni bir yol çiziyor. O zorlu hayat sonrası başarıya ulaşan kişiyi rol model olarak ediniyor.

Hayat size hiçbir zaman bir şey sunmayacaktır. Kendi motivasyonunuzu bile kendiniz yaratmalısınız, size iyi gelen ve iyi gelecek şeyleri yapmak tamamen sizin elinizde.

Farklı hayatlar ve farklı branşlarla alanında en iyisi haline gelmiş bir çok insanın başarı hikayesine değineceğiz. İşte sizler için derlediğimi o başarı hikayeleri:

**Başlıkların üstünden ya da en alttaki kaynaklardan başarı hikayelerine ulaşabilirsiniz.

50 Dolarla Nike’ı Kuran Adam Phil Knight

phill knight

Spor ayakkabı deyince akla gelen ilk markalardan biri olan Nike, şu metini okuyana kadar milyonlarca dolar kazanmış olan Nike’ı kurmak hiçte kolay olmamıştı Knight için. Sadece 50 doları ve hayalleri vardı.

Stephen Hawking

Stephen Hawking

Hayatı başta sona başarı hikayeleri ile dolu olan bilim insanlarından biri Hawking, Fiziksel engellerine rağmen bir çok insanın yapamayacağı şeyleri başardı. Onun hayatını baştan sonra okumanızı ve filmini izlemenizi tavsiye ederim.

Chris Gardner, umudunu kaybetme filminin konusu onun hayatını anlatıyor

Chris Gardner

Amerikalı iş adamı ve motivasyon konuşmaları yapan Gardner hayatıyla bir çoğumuzu ağlatmayı başardı. Filmi izlemeyenler kesinlikle izlemeli.

Satranç dehası Bobby Fischer

bobby

Einstein’dan daha yüksek IQ’ya sahip olan Bobby’nin esrarengiz bir hayatı ve sırları bulunuyor

Reddit kurucusu Aaron Swartz

Aaron Swartz

Bazı hayatlar mutlu sonla bitmez. Swartz’ın da hayatı mutlu sonla bitmedi. Herkesi derinden üzen intiharı ile sonuçlanan hayatı kendi gibi bilişim ile ilgilenen kişilere de ilham olmaktan geri kalmadı.

Elon Musk

elon musk

onu tanımayanınız yoktur. Demir adam Tony Stark olarak adından çokça söz ettiren Musk’un herkese ilham olacak o hayatını sizler için derledik.

Jeff Bezos, hiçbir şeyin kolay olmadığının kanıtı

jeff bezos

Amazon’un kurucusu ve dünyanın en zengin adamı olan Jeff hayatta hiçbir şeyin kolay başarılmayacağının, hedeflerinize ulaşmak için çok çalışmak ve risk almak gerektiğini anlatan bir hayata sahip. Girişimci adaylarının örnek aldığı bir hayata sahip

Yazı Kaynakları
Phil Knight
Stephan Hawking
Chris Gardnerin
Bobby Fischer
Aaron Swartz
Elon Musk
Jeff Bezos

Yazar Hakkında

Bilginin paylaştıkça güzel olduğuna inanan, her şeyi yazıp doğru düzgün biyografi yazamayan kitapsever

İçinde Kalmasın Yorum Yap