Kütüphaneden Aldığı Kitabı 48 Yıl Sonra İade Etti

Kütüphaneden Aldığı Kitabı 48 Yıl Sonra İade Etti

48 Yıl sonra da olsa, 48 yıl önce aldığı kitabı kütüphaneye iade etti.

+ - 0

Bir Kanadalı, ödünç aldığı “Big Sur’dan Konfederasyon Generalleri” kitabını Kütüphaneye 48 Yıl Sonra İade Etti. Kitabı bir İngiliz kütüphanesine iade etti.

72 yaşındaki emekli bir Britanya Kolumbiyası yargıcı olan Tony Spencer, 1974 başlarında Londra, İngiltere’deki Tooting Kütüphanesinden “Big Sur’dan Konfederasyon Generalleri” kitabını ödünç aldı.

7500 km uzaklıkta yaşayan Spencer, Kanada’ya taşınmadan önce İngiltere’nin Yorkshire kentinde büyüdüğünü ve kısa süre önce kitabı evde bir kutuda bulduğunu söyledi.

Kutuphaneden Aldigi Kitabi 107 Yil Sonra Iade Etti

Spencer BBC‘ye “Kitabı aldığımı unuttum” dedi. Yani onu Kanada’ya getirdiğimi bilmiyordum ve yıllardır evde duruyor. Kütüphaneleri seviyorum ve sağladıkları hizmetlere saygı duyuyorum. Bulduğum anda gecikmeli de olsa gönderdim. “

Kütüphaneden bir sözcü, kitabı postada gördüklerine şaşırdıklarını, bu muhtemelen bir kitabı iade etmede şimdiye kadarki en uzun gecikmeyi ve 6.170 sterlin (131 bin TL) borcunu sildiklerini söyledi. ABD’li yazar Richard Brautigan’ın yazdığı roman 1964 yılında yayınlanmıştı.

Kütüphaneden Aldığı Kitabı 48 Yıl Sonra İade Etti haberi hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi paylaşmayı ve Binbir Sözlük sitemize üye olmayı unutmayın.

Yazı Kaynakları
BBC

Yazar Hakkında

Bilginin paylaştıkça güzel olduğuna inanan, her şeyi yazıp doğru düzgün biyografi yazamayan kitapsever

İçinde Kalmasın Yorum Yap