Hazan Çiçekleri Kitabı İncelemesi

Hazan Çiçekleri Kitabı İncelemesi

+ - 0

Hazan Çiçekleri Kitabı, Bana göre kanatları kırılan kuş ismi daha çok yakışırdı. Çünkü kitabın kahramanına iki taraflı haksızlık yapılmış,

Biri sistem ve devlet eliyle ki devlet halkının ve bireylerin korumasını, güvenliğini sağlamak, hakların korumak ve Adil olmak zorundadır ama kahramanımız bu haklardan mahrum edilmiş ve mağdur olmuştur. İkincisi ailedir, ama kahramanımız maalesef ki ailesi tarafından desteklenip sahiplenilmek yerine dışlanmış, hayatta insanın sırtını dayayacağı sağlam bir duvar olması gereken ailesi tarafından da terkedilmiştir.

hazan cicekleri
Hazan Çiçekleri

İki kanadı da kırılmış bir kuş misali özgürlüğü elinden alınmış haksızlığa uğramıştır. İmanını yaşayarak ekmeğini kazanmak için mücadele vermek zorunda kalmış. Hak etmediği davranışlarla muhatap olmuş. Hak bir inanca sahip olduğu halde sürekli savunma yapmak zorunda kalmıştır.

resim 2022 06 06 145210592
Önerilen Yazı
Bülbülü Öldürmek – Harper Lee

Hak etmediği korkular yaşattırılmış ve geleceğe yönelik umutları tüketilmiştir. Kitap bir genç kızın tek başına verdiği iman mücadelesini anlatıyor. Ne yazık ki Müslümanım diyen imanlı insanlar bile verdiği iman mücadelesini anlayamamış onu desteksiz bırakmışlardır. Atandığı köydeki köy sakinleri onun hayata umutla bağlanmasında bir ışık olmuş ailesinin yokluğunda ona yalnızlığını hissettirmemeye çalışarak.

hazan cicekleri 3
Hazan Çiçekleri

Yüreğimdeki umut kapılarını açık tutmasına vesile olmuşlardır. Yaşadığı onca zorluğa rağmen imanından taviz vermeyen ve bunun için bedel ödeyen bir geç kız… Doğu’da kadın olmak zordur. Bu zorluğu da yaşayan kahramanımız başarmak için azmin gerekli olduğunu ispatlamıştır.

Kitabı Satın Al

Kitap çok akıcı bir dille yazılmış. Okuyucuyu sıkmadan ve heyecan vererek okutmuştur kendini. Zihinlere şunu yerleştiriyor. Asla umudunu yitirme yeter ki iste, azmet, sabret, istikrarlı ol mutlaka başarırsın. Ve en önemlisi kendine güven, Doğru yolda olduğundan emin ol.

Hazan Çiçekleri kitabını daha önce okumuş muydunuz? Düşüncelerinizi yorum atarak belirtebilirsiniz. Binbir Sözlük sitemize de bekliyoruz.

Yazar Hakkında

Bilginin paylaştıkça güzel olduğuna inanan, her şeyi yazıp doğru düzgün biyografi yazamayan kitapsever

İçinde Kalmasın Yorum Yap