Köy Okullarına Ücretsiz Kitap Dağıtan Kitap Bankosu Parçalandı!

Köy Okullarına Ücretsiz Kitap Dağıtan Kitap Bankosu Parçalandı!

Okul Okul Dolaşan Gezici Kütüphane: Kitap Bankosu, Üniversite önünde parçalandı.

+ - 1

2012 yılından beri köy okullarına ücretsiz kitap götürüp, öğrencileri okumaya teşvik eden Kitap Bankosu Parçalandı.

Gazi Üniversitesi öğrencileri tarafından ortaya çıkan bu proje, 2012 yılından beri çalışmalarına devam ediyordu. Üniversite yönetiminin otobüs eskidi, artık yola çıkamaz gerekçesiyle üniversite önünde iş makinasıyla otobüs parçalandı.

kitap bankosu

Kitap Bankosu Nedir?

Kitap Bankosu 2012 yılında Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi İstatistik Bölümü öğrencileri tarafından “Okuyan Türkiye İçin” atılmış bir adımdır. AB Bakanlığı Türk Ulusal Ajansı’na yapılan başvuru hibe almaya değer görülmüştür. Akabinde üniversitemiz tarafında da desteklenen proje bugüne değin 120 gönüllüsü ile Ankara’nın 9 ilçesinde, 13 ayrı okulda 3 bini aşkın öğrencinin 6 binden fazla kitap okumasını sağlamıştır.

kitap bankosu parçalandı

“Rafta Tozlanmasın Gönder Okuyalım” kitap toplama kampanyamız ile yardımseverlerden topladığımız 8 bin civarındaki kitaplarla ihtiyaç sahibi okul ve hastanelerde kütüphaneler oluşturulmuştur. Bunların yanı sıra toplu kitap okuma faaliyetleri, söyleşi ve imza günleri, kitap fuarı ziyaretleri, kütüphaneler haftası etkinlikleri de çocuk ve gençlerin yanı sıra tüm kamuda kitap üzerine farkındalık oluşturmak için gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerdir.

Yazar Hakkında

Bilginin paylaştıkça güzel olduğuna inanan, her şeyi yazıp doğru düzgün biyografi yazamayan kitapsever

İçinde Kalmasın Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.