1 Kitap, 1 Film, 1 Dizi

1 Kitap, 1 Film, 1 Dizi

1 Kitap, 1 Film, 1 Dizi, serimizde birer tane kitap, dizi ve film önerilerinde bulunuyoruz. Birbirinden güzel önerilere mutlaka göz at!

+ - 2

Balıkçı ve Oğlu – Zülfü Livaneli

Balikci ve Oglu Zulfu Livaneli

Basım: Türkçe · Türkiye · İnkılap Kitabevi ·
Tür: Edebiyat Roman

Toplumsal olaylara duyarlılığı ile bilinen ünlü yazar ve sanatçı Zülfü Livaneli’nin Balıkçı ve Oğlu romanı. Romanda hayal kurmaktan bile mahrum bırakılan göçmenlerin hayatını anlatmaktadır. (Ayrıca, göçmen bir çocuğun hikayesini anlatan Kefernahum‘u da izlemenizi tavsiye ederim.)

Usta yazar Livaneli, son yılların en büyük dramı olan göçmenlerin hayatını anlatır. Kitap göçmenlerin yanı sıra rant hırsıyla doğaya saldıran şirketlerin ekolojiye ne kadar zarar verdiğine dair bir çok konuya değinmektedir. Yazarımız kısacası “deryaya yakın, dünyadan uzak” yaşamlarını merkezine alıyor.

Şikago Yedilisi’nin Yargılanması (The Trial of the Chicago 7)

Sikago Yedilisinin Yargilanmasi The Trial of the Chicago 7

Tür: Dram, Tarih, Gerilim

Yönetmen: Aaron Sorkin

Oyuncular: Eddie Redmayne, Alex Sharp, Sacha Baron Cohen

Gerçek olaylardan ilham alan “Şikago Yedilisi’nin Yargılanması” yayınladığı yılın en iyi filmleri arasında gösterildi. Bu filmi izlemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

1968 yılında Demokrat Parti’nin Şikago’da yaptığı kongre de oldukça kaotik olaylar yaşanmıştı. Vietnam Savaşı’na karşı olan göstericiler ile polis arasında çatışmalar çıktı.

Olaylarda 7 kişi protestolardan sorumlu tutuldu. Yargı süreci, Amerikan hukuk sisteminin de ne boyutlarda olduğunu gözler önüne seriyor. Bu anlattıklarımız tanıdık geldi mi? Filmle ilgili bir çok detay vermek isteriz fakat her şeyden önce sizin izlemeniz daha kıymetli olacaktır. İyi seyirler!

Sherlock

sherlock holmes

Tür: Suç, Gizem

IMDb: 9.1

Sherlock, Sir Arthur Conan Doyle’un aynı adlı romanından uyarlanan modern bir TV dizisidir. Londra’daki günümüz dizisinde, ünlü dedektif Sherlock Holmes ve Baker Caddesi’nde yaşayan oda arkadaşı Dr. Watson, defalarca maceralara atılmış ve çözülmemiş gizemleri çözmüştür. Emmy ödüllü Benedict Cumberbatch, Dr. Sherlock’u oynuyor. Emmy ödüllü Martin Freeman bir kez daha Watson rolünü çok iyi oynadı. 13 bölüm, 4 sezon ve sezon başına 1 saat olan dizinin 5. sezonda ne zaman yayınlanacağı henüz belli değil.

Yazar Hakkında

Bilginin paylaştıkça güzel olduğuna inanan, her şeyi yazıp doğru düzgün biyografi yazamayan kitapsever

İçinde Kalmasın Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. 8 ay önce

    Gayet güzel bir liste olmuş. Devamını bekliyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.