Türkiye’de 1 Haftalık Tatil Yapmanın Maliyeti

Türkiye’de 1 Haftalık Tatil Yapmanın Maliyeti

+ - 1

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, Türkiye’de 1 Haftalık Tatil Yapmanın Maliyetini açıkladı. Açıklamaya göre bu yaz tatil yapmak kimse için kolay olmayabilir.

Her zaman hissettiğimiz yüksek enflasyon, her türlü harcamamızı kısıtlamaya devam ediyor. En belirgin işaret, satın almak istediğimiz her şeyin, özellikle de gıdanın fiyatının her ay düzenli olarak artmasıdır. Bu kritik sorunun üstesinden nasıl geleceğimizi bilmiyoruz, ancak son duyurular bu yaz tatil yapmanın hiçbirimiz için kolay olmayacağını gösteriyor.

Turkiyede 1 Haftalik Tatil Yapmanin Maliyeti2
Türkiye’de 1 Haftalık Tatil Yapmanın Maliyeti

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, Bloomberg HT’ye verdiği röportajda dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Bağlıkaya, önümüzdeki aylarda turizm rekoru kırmayı beklemediklerini belirterek, bu yaz iki kişilik bir ailenin tatile çıktıklarında bir haftanın ortalama maliyetini açıkladı. Yapılan açıklamada, iki kişilik bir ailenin beş yıldızlı otelde tatil yapmasının maliyeti, 20-25 bin tl olacağını açıkladı.

yurtdisina cikma yollari
Önerilen Yazı
Ücretli ve Ücretsiz Yurtdışına Çıkma Yolları

Firuz Bağlıkaya’nın açıklamalarında bir başka nokta da dikkat çekti. Tatilcilere kolaylık sağlamak için özel bir banka TÜRSAB ile anlaşma yaptı. Anlaşma tatile giden vatandaşlara 24 ay taksitler halinde ödeme yapma imkanı tanıyor. 0 faizle bir haftalık tatilinizin kredisini 2 yılda ödeyebileceksiniz. İYİ TATİLLER

Yazar Hakkında

Bilginin paylaştıkça güzel olduğuna inanan, her şeyi yazıp doğru düzgün biyografi yazamayan kitapsever

İçinde Kalmasın Yorum Yap