Son Şans Durağı – Çiğdem Sezer

Son Şans Durağı – Çiğdem Sezer

özet

+ - 1

Herkese merhaba. Bu gün size okurken aşık olduğum, keşke hiç bitmese dediğim bir kitap olan Son Şans Durağı adlı kitaptan bahsetmek istiyorum.

Kitabın ana karakteri 16 yaşlarındaki Sefa adlı erkek çocuğu. Sefa’nın öz annesi Sefa doğarken hayata gözlerini yumar, babası ise ben küçük çocuğa tek başıma nasıl bakabilirim ki? deyip İkinci annesi olan Elmas annesi ile evlenir. Elmas annesi daha önce evlenmiştir ama eski kocası ile çocuğu olamadı için ayrılmıştır.

Elmas hanım Sefa’yı kendi çocuğu gibi sever hata ona olan sevgisi kelimeler ile anlatılamayacak kadar fazladır. Ama Sefa 16 yaşına bastığın da bu defa babası ( adını yanlış yazmıyorsam) Ferdane hanım ile evlenir. Ferdane hanım bu sefer evde diye çocuğu istemez.

Sefa bu duruma çok üzülüp evden kaçar, kendini bir an sokağa atılmış yavru köpek gibi hisseder. Bu sefer akşam Bozacı Kenan abi ile karşılaşır. Ona bütün bu başından geçenleri sanırsınız ki tek bir nefeste anlatır. Bunun üzerine Kenan Abi Babasının çalıştığı Postaneye gider ve babası ile konuşur. Bir gün okullarına yeni bir beden eğitimi öğretmeni Ersin Hoca gelir.

son sans duragi cigdem sozer
Son Şans Durağı

Ersin Hoca, bir Handball takımı kurar ve bu Sefa’nın hayatında büyük bir etki yaratır. Çok iyi bir Türk handballcu dan bahseder öğretmeni hep onlara… Kitaptaki şu söz çok hoşuma gitti:

Ya bulunduğunuz koşuları değiştirip daha iyi yaşarsınız ya da bu koşuların arkasında ağlarsınız. (Evet galiba biraz cümleyi değiştirdim)

Kitapta hoşuma giden çok fazla söz vardı. Bence bunların hepsi küçük bir hayat dersi parçasıydı. Kitaba bayıldım anlatılmaz yaşanır bir kitaptı. Neden bilemiyorum ama bana çok dokundu . Bence herkes okumalı. Bana da okulumun önerdiği bir kitaptı iyi ki de önermişler. Bozacı Kenan abi ile ilgili sorular çıkabilir! Eğer size de kitabı okul önerdiyse.

Herkese keyifli okumalar dilerim 🙂

Son Şans Durağı kitabını daha önce okumuş muydunuz? düşüncelerinizi yorum atarak belirtebilirsiniz. Binbir Sözlük sitemize de bekliyoruz.

Yazar Hakkında

İçinde Kalmasın Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.