Saman Kokusu

Saman Kokusu

+ - 0

Toplantıya geç kalmıştı. Şehrin en işlek caddesinde, elinde iş çantasıyla koşturarak ilerliyordu. Bir iş merkezinin onuncu katındaydı ofisi. Ülkenin çok tanınan reklamcılarından biriydi. Yaptığı reklamlarda her nasıl oluyorsa halkın anladığı dilden, onları etkileyebilecek argümanları ustaca kullanıyordu. Birçok firma Onun reklam şirketiyle çalışmak isterdi.

Tahir son toplantısından sonra hayatında bir takım gariplikler yaşamaya başlamıştı. Bir süt markasının reklamı üzerine çalışıyorlardı.  Aklına garip bir fikir gelmişti. Reklam da özellikle köy ineklerini  ve onların beslenme düzenlerini irdelemek istemişti. Arkadaşından bir çuval saman istemişti bu reklam için. Samanların içerisinden bir köylü çocuk süt paketlerini çıkaracaktı. İyi düşünülmüş bir reklamdı. Samanlara yaklaştığında çok farklı bir koku almıştı. Belki bu koku çoğu kişiye göre bilinen saman kokusuydu ama Tahir kokuyu aldığında  içinde anlayamadığı bir takım duygular hissetmişti.

tahta araba 2
Önerilen Yazı
Tahta Araba

Eve gittiğinde uzun süre düşündü. Nasıl oluyor da halkı bu kadar iyi tanıyordu. Halbuki kendisi şehirde büyümüştü. Annesi ve babası eğitimli insanlardı. Hiçbir zaman köy yaşantısı olmamıştı. Üstelik bazen hayalinde belli belirsiz bir köy beliriyordu . Reklamlarını kurgularken sanki bu köyde yaşıyormuşçasına projeler  yapıyordu. Neredeydi bu köy? Gerçek miydi?

saman kokusu
Saman

Hafta sonu ailesinin yanına gitti. Ailesiyle geçirdiği günler en keyifli zaman dilimiydi. Anne ve babasıyla bir arkadaşmışçasına iyi anlaşılıyordu. Annesinin elinden dünyanın en güzel yemeklerini yedi.  Babasıyla futbol üzerine konuştu. Köpekleri marsla oyunlar oynadı.  Akşam bahçede otururdular, kahvelerinin yudumluyorlardı.  Son zamanlarda aldığı saman kokusundan ve hayalinde canlanan köyden basketti ailesine. Anne ve babası çok şaşırdılar. Tahir bilmediği bir şeyler olduğunu anlamıştı.

Tahir şimdiye kadar duymadığı ve başkasından duysa asla inanamayacağı bir gerçekle yüzleşmişti. Ailesine kırgın değildi belki kendi de aynı durumda olsa saklayabilirdi bu gerçeği. Köyde doğmuştu ve dört yaşına kadar aynı köyde yaşamıştı. Samanlık, öküzler, tavuklar olan bir köy eviydi yaşadığı ev. Tek çocuktu , annesi ve babası  aynı evde oluşan bir yangında ölmüş fakat Tahir sağ salim kurtulmuştu. Sonrasında bir kaç ay süren yetimhane günleri ve sonunda şimdiki ailesi tarafından evlatlık alınmıştı. Bu yaşına kadar arayıp soran olmamıştı.

mizika hikayesi
Önerilen Yazı
Mızıka

Tahir, saman kokusunun artık nereden geldiğini çok iyi biliyordu. Kümesten aldığı yumurtaları samanlığa sakladığını ve bir kaç gün sonra aynı yumurtaları samanlıkta nasıl aradığını da hatırlamıştı. Artık sadece köyü değil anne ve babasını da hatırlıyordu. 

Yazar Hakkında

Ankara doğumluyum. Güzel ülkemin farklı kentlerinde doktor olarak görev yaptım. Halen muğlada enfeksiyon hastalıkları uzmanı olarak görev yapmaktayım.Evliyim ve iki çocuk babasıyım.

İçinde Kalmasın Yorum Yap