Ölmeden Önce Okumanız Gereken 1001 Kitap – Peter Boxall
Trendlerdeki Yazı

Ölmeden Önce Okumanız Gereken 1001 Kitap – Peter Boxall

Bu Kitap Kocaman Bir Kütüphane!

+ - 1

Bu Kitap Kocaman Bir Kütüphane!

Kitapta, 1001 roman yazarıyla ilgili çeşitli kısa bilgiler ve yazarın aldığı ödüller hakkında bilgiler veriliyor. Romanın yazımından yayın tarihine kadar bilgiler de içinde bulunuyor.

Kitap, neden okuduğumuzdan, okumanın anlamına, neleri okumamız gerektiğine kadar anlatıyor. Tartışmacı bir üslup kullanılarak fikir alışverişinde bulunuyor. Kitabı, liste olarak okumaktan ziyade, “çeşitli uluslardan okumaların yapılmasını gerektiğine dair yol gösterici. olarak tanımlıyorlar

Yayın tarihlerine göre listelenmiş 1001 adet kitap bulunmakta, bu kitapların ilki 850 yılında yayınlanan 1001 gece masalları, sonuncusu ise 2005 yılında yayınlanan “Die Vermessung der Welt” isminde bir roman.

binbir kitap edited
Romanın içinde Türk yazarlardan eserler de bulunuyor. O eserler;
  • Berci Kristin, Çöp Masalları (1983)
  • Latife Tekin, Beyaz Kale (1985)
  • Orhan Pamuk, Hayat Bir Kervansaray (1992)
  • Yaşar Kemal, ·İnce Memed (1955)

960 sayfalık bu eser, sizi kitabı sevdirmek ve kitapları size tanıtmak konusunda referans olacaktır. Kitap’ta her eser ortalama 300 kelime ile anlatılıyor. Bu anlatım da sizin kitap hakkında detaylı bilgiyi sağlamanız için fazlasıyla yetiyor.

Bütün kitap severlerin okuması gereken bir başucu kitabı olduğunu düşünüyorum. Okumaya yeni başlayanlar için çok iyi bir yol gösterici olacaktır. Bu kitabı, ansiklopedi gibi kullanıp, okumak istediğiniz kitapları ve onu yazan yazarı yakından tanıyabileceksiniz. Her anlamda bize mükemmel bir yol göstericilik yapan kitabı herkes okumalı.

Yazar Hakkında

Bilginin paylaştıkça güzel olduğuna inanan, her şeyi yazıp doğru düzgün biyografi yazamayan kitapsever

İçinde Kalmasın Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 8 ay önce

    Asıl ölmeden önce okumamız gerek kitap KURAN dır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.