Karantina: Mahşerin 4 Atlısı

Karantina: Mahşerin 4 Atlısı

+ - 0

Beyza Alkoç Karantina, Çok tereddüt ettiğim ve çok düşündüğüm bir kitap. Bunun nedeni, bir keresinde sırf bazı arkadaşlarımın kitabı daha çok sevmesini sağlamak için kitabın “çok iyi” olduğunu söylemesiydi.

Çünkü aslında bu, okuduğum ilk andan itibaren kendimi kötü hissettiğim bir kitap. Bu benim merak ettiğim ve bazı arkadaşlarımın burada ve normal hayatımda bana iltifat edip durdukları için satın aldığım bir kitap. Bunun daha az önemli bir kitap olduğunun farkındayım. Erkeklerin kadınlar üzerindeki hakimiyeti ve çoğu sayfadaki küfürler bu kitapta beni rahatsız ediyor.

Beyza Alkoç, bu kitapta, kadının bir erkeğin korumasına muhtaç olduğunu tasvir ederek anlatmış. Bunun gerçek olduğunu düşünmüyorum. Bir kadın asla bir erkeğin korumasına ihtiyaç duymaz. Garip bir şekilde, kadınların büyük çoğunluğu bunu savunsa da, kadınlar böyle kitaplar yazıyor.

bayza alkoc karantina kitabi
bayza alkoç karantina kitabı

Kitabın bir diğer sevmediğim noktası ise içinde çok fazla küfrün geçmesi. Küçük çocukların bu kadar küfürlü bir kitabı okuması ne kadar doğru tartışılır. Çağdaş Türk edebiyatı adına satılması üzücü bir durum.

Pek çok kişi kitabın onlara okuma alışkanlığı kazandırdığını söyledi. Ancak ben şahsen hiç kitap okumamış birinin böyle bir kitap alışkanlığı edinmeyeceğini düşünüyorum. Bu ve benzeri kitaplar yerine dünya klasiklerinden güzel kitaplar okuyarak bir alışkanlık geliştirmeye çalışabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Bilginin paylaştıkça güzel olduğuna inanan, her şeyi yazıp doğru düzgün biyografi yazamayan kitapsever

İçinde Kalmasın Yorum Yap