Hakan Mengüç, Gitmeli Miyim Kalmalı Mıyım

Hakan Mengüç, Gitmeli Miyim Kalmalı Mıyım

Her insanın ruhunda birazcık da olsa narsistik var mıdır?

+ - 3

Bugünkü kitap incelememizde Hakan Mengüç’ün ‘’Gitmeli Miyim Kalmalı Mıyım’’ kitabı yer alıyor.  Kitabın hikayesi oldukça anlamlı. Çünkü az çok bizler de narsis insanlarla bir araya gelmişizdir. Bu hikayede de Aleyna adlı bir genç kadın var, bu genç kadın ünlü olmak istiyor. Eğer ünlü olursa ailesine kendini kanıtlayabilir ve onların sevgisini kazanabilir şeklinde düşünüyor.

Şarkıcı olma yolunda karşısında çıkan Ertan isimli otel sahibi Aleyna’yı oldukça yıpratıyor. Ertan narsis bir tarafı var, bu durumda Aleyna da onunu için bir kurban olmuş oluyor.

Sahiden, yalansız, gerçek bir sevgiyi hak etmek için ne yapmak gerekirdi ya da kim olmak lazımdı incitilmeden sevilebilmek için?

Kitabın en güzel olayına gelecek olursam başlarda kendisi de narsis olan Aleyna yaşadığı bir iftira sonucu başka bir şehre yerleşiyor olanlardan kaçmak için. O şehirde yaşayan Selim adlı karakter Aleyna’nın öz benliğini bulmasına yardımcı oluyor. Kitapta ilgimi çeken bir cümle oldu ve bu cümle insanı düşündürüyor.

hakan menguc
Hakan Mengüç

Hakan Mengüç ’Gitmeli Miyim Kalmalı Mıyım’’ kitabında diyor ki : Her insan narsistir.

Sizce hepimiz bir narsis miyiz? yoksa narsis adayı olma yolunda mıyız? Tamam, biraz bencil mükemmeliyetçi olabiliriz ama narsis olabilir miyiz ?

Kitap daha çok karakterler üzerinden narsis insanları tanımlıyor. Onların nasıl davrandıklarını, ne tür ruh halinde olduklarından bahsediyor. Ama narsistikse marka olanlar erkek karakterlerdir. Hakan Mengüç yine kalemini konuşturmayı başarmış. Herkese iyi okumalar dilerim.

Yazar Hakkında

İçinde Kalmasın Yorum Yap

Yorumlar (3)

  1. şarkıcı değil miydi ya bu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.