Güneşi Bile Tamir Eden Adam – Behiç Ak

Güneşi Bile Tamir Eden Adam – Behiç Ak

sizin için <3

+ - 0

Herkese selam, bu gün size bir oturuşta okuduğum ve okurken gayette eğlendiğim bir kitap olan güneşi bile tamir eden adam‘dan bahsetmek istiyorum.

Muammer bey adanın ciğercisidir. Hem çok inatçıdır hem de yufka gibi bir yüreği vardır. İnatçıdan da kastım iddiacı olmasıdır. Aynı zamanda kıskançtır birisi yanında bir başkasını övse o da ne ki ben neler neler ile uğraşıyorum gibi cevaplar almak çok kolaydır. Kardeşi ise tamircidir.

Tamirci Kadir Bey. Adada ki her şeyi düzeltir. Bulaşık makinesi mi bozulur hemen gelir 2 şey yapar ve makine hemen düzelir. Ama Tamirci Kadir Bey asla bununla övünmez aman canım onun kendiliğinden düzeleceği varmış gibi cümleler kurur. O kadarda iyi kalplidir. İşin garip kısmı Ciğerci Muammer Bey Kadir Bey’e küstür.

Gunesi bile tamir eden adam

Tabi ki bu küslüğün nedeni de bir idea sayılır aslında. Muammer Bey işin gerçeğinden kardeşi Kadir Bey’e neden küstüğünü hatırlamaz ama bu konuda ideaya girmiştir ve Ciğerci Muammer Bey girdiği hiç bir ideadan pes etmez. Eğer ideayı kayıp ederse kendini çok kötü hisseder.

Şimdi biz burada sanki herkes Kadir Bey’in dostu gibi anlattık ama Kadir Bey’i sevmeyenlerde vardır. Çünkü adam resmen ada ekonomisini negatif etkiler. İnsanlar mutfak yenilemek ister ama Tamirci Kadir Bey buna karşı çıkar. Bu yüzden insanlarda onu tatile çıkarılar. Tamirci Kadir Bey gidince değerini anlayıp onun yanına giderler.

Yazar Hakkında

İçinde Kalmasın Yorum Yap