Kalemiyle Zengin Olan Yazarlar: Edebiyat Dünyasının Zenginleri

Kalemiyle Zengin Olan Yazarlar: Edebiyat Dünyasının Zenginleri

+ - 1

Hepsi de yazdıkları kitaplarla, güçlü kalemleriyle bu servete sahip oldular. İşte kalemiyle zengin olan o yazarlar..

10. Jeffrey Archer – 195 Milyon Dolar

Jeffrey Archer

1940 doğumlu Jeffrey, eski bir siyasetçi ve yazardır. “Kane and Abel”, “Only Time Will Tell” gibi eserleriyle biliniyor.

9. John Grisham – 220 Milyon Dolar

John Grisham

Amerikalı avukat ve aynı zamanda siyasetçi olan yazarımız gerilim tarzı kitaplar yazıyor. 2008 yılı itibarıyla kitapları dünya çapında 250 milyonun üzerinde kopya sattı. Tek baskıda iki milyon kopya satılan yazarlardan biridir.

8. Nigel Blackwell – 292,5 Milyon Dolar

Nigel Blackwell

İngiltere de doğan yazar,  “Licensed to Thrill” ve “Fatal” serileriyle ün yakalamıştır. Kitaplara karşı bambaşka bir sevgisi olan Nigel Blackwell, fiziksel kimya üzerine doktora yapmıştır.

7. Barbara Taylor Bradford – 300 Milyon Dolar

Barbara Taylor Bradford

İlk romanı A Woman of Substance 30 milyon adet satmış. O zamanlar bile dünyanın en zengin yazarları arasında olacağının sinyallerini vermeye başlamış. 35’den fazla kitabın yazarlığını yapmıştır.

6. Danielle Steel – 310 Milyon Dolar

Danielle Steel

Danielle Steel, roman yazarları listesinde tüm zamanların en iyi sekizinci en fazla satan yazarı oldu. 800 milyondan fazla kitaplarının kopyası satıldı.

5. Nora Roberts – 390 Milyon Dolar

nora roberts

Amerikalı yazar Nora Roberts, J. D. Robb, Sarah Hardsey gibi takma isimler kullanırdı. Aşk ve macera üzerine romanlar yazan Roberts’in 225’ten fazla aşk romanı bulunmaktadır. Yazdıkları filmlere de konu oldu.

4. Stephen King – 400 Milyon Dolar

Stephen King Grinning

Fotoğraftan da anlaşılacağı üzere korku, gerilim ve suç türü üzerine romanlar yazıyor. “Mahşer”, “O”, “Göz” gibi bilenen eserleri sinemaya da uyarlanmıştır. Kitapları 350 milyondan fazla satılmıştır.

3. James Patterson – 560 Milyon Dolar

James Patterson yazar

Yazdığı gerilim romanlarıyla üne kavuşan James Patterson’un kaleme aldığı bir çok kitap da sinemaya uyarlanmıştır. Yazar parayı filmlerden kazanıyor gibi gözükse de asıl parayı yazarlıktan kazanıyor.

2. J.K. Rowling – 1 Milyar Dolar

jk rowling

Bu ismi duymayanın kalmadığını düşünüyorum. En çok kazanan yazarlar listemizin ikinci sırasında gişe rekortmeni Harry Potter filminin yazarı J.K. Rowling bulunuyor. Kadın olduğu için ilk başlarda ismini gizlemek zorunda kaldı J.K. Rowling. Şuan dünyanın en çok okunan yazarı 🙂 💪 Gerçek adı Joanne Rowling.

1. MacKenzie Bezos – 36 Milyar Dolar

MacKenzie Bezos

Ve geldik listemizin en son ve en zengin yazarına… MacKenzie Bezos, Dünya’nın en zengin kadını olan MacKenzie hem girişimcilik hem de yazarlık yapmaktadır. Ayrıca Jeff Bezos’un eski eşidir.2006’da Amerikan Kitap Ödülleri’nde ödül kazanmıştır.

Yazar Hakkında

Bilginin paylaştıkça güzel olduğuna inanan, her şeyi yazıp doğru düzgün biyografi yazamayan kitapsever

İçinde Kalmasın Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.