Bill Gates’in Kitap Tavsiyeleri

Bill Gates’in Kitap Tavsiyeleri

Bill Gates, kitap severler için 5 yeni kitap önerisinde bulundu. Son dönemlerde okuduğu kitapları paylaşan Bill Gates'ten 5 kitap önerisi:

+ - 0

Bill Gates, yeni yılın yaklaşmasıyla tatilini verimli bir şekilde değerlendirmek isteyenler için kitap önerdi. Son dönemlerde okuduğu kitapları paylaşan Bill Gates’ten 5 kitap önerisi:

The Code Breaker – Walter Isaacson

gode breadker

Kitap, Nobel ödülü alan biyokimyacı Jennifer Doudna ve çalışma arkadaşlarının etrafında, gen düzenleme konusunda yaşanan tartışmaları anlatıyor. Bill Gates daha öncesinde Walter’ın bulunduğu şirketin bir çok projesine yatırım yapmıştı.

A Thousand Brains: A New Theory of Intelligence – Jeff Hawkins

A Thousand Brains

PalmPilot’un üreticisi Jeff Hawkins yapay zeka çalışmalarıyla tanınıyor. Gates, Hawkins’in uzun yıllardır sinirbilimi ve makine öğrenimi üzerinde çalıştığını aktarıyor. Bu kitap yapay zeka geliştirme sürecini anlatıyor. Kitabın maalesef Türkçe çevirisi bulunmuyor.

Klara ve Güneş (Klara and the Sun) – Kazuo Ishiguro

Klara ve Gunes Klara and the Sun – Kazuo Ishiguro

Japon asıllı Kazuo İshiguro’nun yazmış olduğu kitap da Bill Gates’in öneri listesinde bulunuyor. Kitapta genç yaşta bir kızın robotla olan arkadaşlığını anlatıyor. Kitap, Yapı Kredi yayınları tarafından yayımlandı.

Hamnet – Maggie O-Farrell

Hamnet – Maggie O Farrell

Bill Gates, kitabı Shakespeare hayranıysanız, bu kitaptan oldukça etkileneceğinizi söylüyor. Son derece dokunaklı bir öyküsü olduğunu söyleyen Gates, kitaptan keyif aldığını aktardı.

Kurtuluş Projesi (Project Hail Mary) – Andy Weir

Kurtulus Projesi Project Hail Mary – Andy Weir

Andy Weir, dünyaca ünlü bir bilim kurgu yazarı. Marslı kitabıyla dünya çapında beğenildi ve filmi çekildi. Son romanı, farklı yıldız sistemlerinde uyanan lise öğretmenini anlatıyor. Kitabın Türkçe çevirisi mevcut.

Yazar Hakkında

Bilginin paylaştıkça güzel olduğuna inanan, her şeyi yazıp doğru düzgün biyografi yazamayan kitapsever

İçinde Kalmasın Yorum Yap