Netflix’in Yeni Dizisi: Squid Game

Netflix’in Yeni Dizisi: Squid Game

+ - 0

Kıssa sürede popülerleşen dizi Squid Game’nin konusu nedir? 2. Sezonu ne zaman çıkacak?

Dünyanın en popüler film ve dizi izleme platformu Netflix’te 17 Eylül tarihinde yayınlanan Squid Game dizisi kısa süre içinde en çok izlenenler listesinde yer almayı başardı. Peki, Squid Game dizisini bu kadar popüler yapan konusu nedir?

Squid Game dizisinin konusu

Güney Kore yapımı olan dizinin konusu, son yıllarda oldukça popüler olan oyun sektörü ile ilgilidir. Para sıkıntısı çeken kişilerin seçildiği oyunda, oyuncular bölümleri geçerek para kazanmakta. Bölümlerde oyuncuları bekleyen bir risk bulunmakta. Ölüm!

456 kişilik grupta son hayatta kalan oyunu kazanır!

squid game 2

Dizi Kaç Bölüm

9 bölüm olmasına rağmen yayınlandıktan kısa bir süre sonra en çok izlenenler listesine girmesi dizininin akıcı ve izleyiciler tarafından sevilen bir dizi olduğunu gösteriyor. Twitter CEO’su Ben Bergman’ın Squid Game hakkında yaptığı “Çok yakın zamanda en çok izlenen diziler arasında yer alacak.” açıklaması da dizinin daha fazla izleneceğini ve daha popüler hale geleceğini anlatır nitelikte.

2. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

Netflix orijinal yapımları arasında olan dizinin 2. sezonu hakkında henüz net bir açıklama yapılmadı. Dizinin kısa süre içerisinde yakaladığı bu ivme 2. sezonunun bir yıl içinde çıkabileceğini gösteriyor. Gösterilen ilgi yapımcı firmayı da şaşırtmış olacak ki böyle bir ilgi beklemediklerini söylemişler. Muhtemelen bir kaç ay içinde 2. sezonun çekim çalışmalarına başlarlar.

Yazar Hakkında

Bilginin paylaştıkça güzel olduğuna inanan, her şeyi yazıp doğru düzgün biyografi yazamayan kitapsever

İçinde Kalmasın Yorum Yap