200 Sayfalık Etkileyici Kitaplar
Trendlerdeki Yazı

200 Sayfalık Etkileyici Kitaplar

+ - 1

İş ve okul yoğunluğundan fırsat bulamayıp kitap okuyamıyorsunuz 200 sayfadan birazcık fazla olan bu kitapları rahatlıkla okuyabilirsiniz. Sizler için 200 sayfalık etkileyici kitaplar derledik. Keyifli okumalar!

Godot’yu Beklerken, Samuel Beckett 124 Sayfa

resim 2022 05 29 222849838 edited

Godoto’yu beklerken, bir ümit ile varoluşunu sürdüren insanların, hiçbir şey yapmadan kurtarılmayı beklemelerini anlatmakta. godot adında bir şeyin kendilerini kurtaracağını bekledikleri sıra dışı bir oyun.

Hükümdar, Niccolo Machiavelli – 160 Sayfa

Hukumdar Niccolo Machiavelli 160 Sayfa

Çeşitli devlet tipleri ve çeşitli kuruluşlar yer alıyor. güç hainlik.. gibi devletleri korumanın çeşitli yolları inceleniyor.

Putların Alacakaranlığı, Friedrich Nietzsche – 112 Sayfa

putlarin alacakaranligi hasan ali yucel klasikleri friedrich nietzsche kc525185 1 98fb295a68c24006b5cbe047d02aaf52 edited

Kitap, Nietzsche’nin kendi sözleriyle, “Sloganlar ve Oklar” bölümündeki özdeyişleriyle başlayan ve ahlak, din, akıl, estetik ve kişilikle ilgili diğer on bölümle devam eden felsefesidir. Biçim ve tarz olarak Zerdüşt’e benzer.

Gorgias, Platon – 129 Sayfa

Gorgias Platon – 129 Sayfa

Platon’un en uzun ve en etkili diyaloglarından biri olan Gorgias, retorik üzerine kuruludur. Bütün çalışmada, insanlar için gerçekten neyin iyi olduğu ve insanlar için neyin gerçekten kötü olduğu sorusu da önemli bir yer işgal ediyor. Bu kitap, kitaplara tutkusu olan bir adam hakkında. Yazar bunu bir aşk hikayesinde uydurmuş ve kitapları o kadar sembolik kullanmış ki kitabın sonunda adının ne anlama geldiğini anlayacaksınız ve sanırım yazarın hayal gücüne hayran kalacaksınız.

Küçük Feministin Kitabı, Sassa Buregren – 128 Sayfa

Kucuk Feministin Kitabi Sassa Buregren 128 Sayfa

İsveç’te yaşayan Ebba, gazete yazılarını okurken kadınları ve erkekleri düşünmekten ilham aldı. Haksızlığa karşı neler yapabileceğini tartıştığı, kadın erkek ilişkilerini anlattığı güzel bir kitap.

Suçluyorum, Emile Zola – 48 Sayfa

sucluyorum emile zola edited

Dreyfus davası, 19. yüzyılın sonunda Fransa’da bir Yahudi askeri subayın haksız yere casuslukla suçlanmasıyla patlak verdi, bu sadece bir hukuk ve ayrımcılık skandalı değil, aynı zamanda Fransa’daki tüm kurumları şok eden bir sosyal olaydı. Devlet, özellikle ordu ve yargı. 12 yıl sonra Dreyfus’un beraatine yol açsa da, Üçüncü Cumhuriyet ve modern Fransa tarihinde önemli bir dönüm noktası oldu. Davayı çevreleyen kargaşa, güç dağılımını yoğunlaştırdı, kilise ve devletin ayrılması gibi korkunç önlemlere ve sağcı milliyetçiler ile solcu anti-militaristler arasında uzun süredir devam eden bölünmelere yol açtı. 13 Ocak 1898’de büyük romancı Emile Zola, “Suçlarım” başlıklı bir gazetede açık mektup yayınlayarak, Dreyfus’un adaletsizliğine karşı çıkan Fransız aydınlarının sesi oldu.

Kağıt Ev, Carlos Maria Dominguez – 90 Sayfa

Kagit Ev Carlos Maria Dominguez 90 Sayfa

kitap tutkusunun bir aşk hikayesiyle kurgulandığı ve kitapların imgesel bir şekilde kullanıldığı kitapta yazarın hayal gücüne hayran kalacaksınız.

Kitapları Kurtaran Kedi, Sosuke Natsukawa – 207 Sayfa

kitaplari kurtaran kedi 662x359 1

Kitapların bir yüreği olduğunu fısıldayan bir ktaip. Fantastik macera türünde gerçeküstü labirentlerin ortasında geçen bir hikayesi var. Hikayenin muhteşemliği yüreğinizi ısıtacak.

Bayan Dalloway, Virginia Woolf – 221 Sayfa 

Bayan Dalloway Virginia Woolf 221 Sayfa

Kitap, bir kadının bir gün boyunca yaptıklarını anlatıyor. zamanda geri dönen bir teknik ile yazılmış. Toplum yönetim sistemi hakkında eleştiriler barındırıyor.

Duvar, Jean-Paul Sartre – 218 Sayfa

duvar jean paul sartre 2 edited

duvar’da varoluşçuluğu anlatan beş öykü yer alıyor. Yirminci yüzyılın insanlara yaşattığı bunalımları tanımak için harika bir kitap.

Doğruyu Söylemek, Michel Foucault – 147 Sayfa

Dogruyu Soylemek Michel Foucault 147 Sayfa edited

adından da anlayabileceğiniz üzere, doğruyu söylemek üzerine edebi ve felsefi düşünceler anlatılıyor.

İnci, John Steinbeck – 101 Sayfa

Inci John Steinbeck 101 Sayfa

İnci kitabı, paranın getirdiği kötülükleri konu alan öykü kitabı. Jhon Steinbeck’in diğer kitaplarını okuyanların gözü kapalı okuyacağı bir öykü.

Candide, Voltaire – 119 Sayfa

Candide Voltaire 119 Sayfa

İronik olarak yazar, Leibniz’in “Yaşadığımız Dünya, Dünyadaki En İyi Dünyadır” adlı bu eserinde Candide adında iyi niyetli bir genç adamın deneyimlerini yazar. Mantığa karşı savaştı, aşırı iyimserliği eleştirdi ve hatta zaman zaman onunla dalga geçti. Voltari, kitabında, zamanının fikirlerini, kiliselerini, dogmatizmini, kurumlarını ve durumlarını bazen inceden, bazen açıktan hicvediyor.

Mutlu Olma Sanatı, Arthur Schopenhauer – 56 Sayfa

Mutlu Olma Sanati Arthur Schopenhauer 56 Sayfa

Mutluluk Sanatı, içinde yaşadığımız iyimser dünya görüşüne mümkün olan en kötü dünya olarak karşı çıkan Schopenhauer’dan mutluluk elde etmek için hayata dair bir dizi pratik felsefe içerir.

200 sayfalık etkileyici kitaplar yazımızı nasıl buldunuz? Yorumlarda düşüncelerinizi belirmeyi ve Binbir Sözlük sitemize üye olmayı unutmayın.

Yazar Hakkında

Bilginin paylaştıkça güzel olduğuna inanan, her şeyi yazıp doğru düzgün biyografi yazamayan kitapsever

İçinde Kalmasın Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.