Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri 7. Bölüm

Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri 7. Bölüm Ne Zaman?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri 7. Bölüm ne zaman yayınlanacağı merak konusu oldu. Kostümler ve görsel efektlerle adeta izleyiciyi büyüleyen Güç Yüzükleri Amazon Prime’da izleyicileri bekliyor..

Tüm dünyada en çok izlenen filmlerin arasında yer alan The Lord Of The Ring, filminin dizisinin projesinin yapılacağı 5 yıl önce yapımcıları tarafından duyurulmuştu. Şu anda Amazon Prime projelerinin arasında en pahalı yapım oldu. Dizinin ilk gösterimi 1 Eylül’de yapılmıştı. Hayranları sabırsızlıkla 7. bölümü bekliyor.

Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri 7. Bölüm

Dizinin yeni bölümünün çıkması için izleyicilerin 1 hafta beklemesi gerekiyor.

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri 7. Bölüm Ne Yayınlanacak?

[geo-post target=”true” id=”9629″ label=”Önerilen Yazı”]

Amazon Prime Video’nun en büyük bütçesiyle hazırlanan projesi Güç Yüzüklerinin temelleri yıllar önce atılmıştı. Dizi projesinin duyurulmasından yıllar sonra izleyici ile bulaştı. Güç Yüzükleri ( The Rings of Power ) 16 Eylül cuma günü platformda yayınlanacak.

Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri 7. Bölüm

Bölümlerinin saat kaçta yayınlanacağı net belirtilmezken büyük ihtimalle öğleden önce 09.00 – 12.00 arası ya da öğleden sonra 13.00 – 14.00 gibi yayınlanacağını tahmin ediyoruz.

7. Bölüm Trailer

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri Final Yapmaya Hazırlanıyor

Yayınlandığı günden itibaren hayranlarını ekran başına kitleyen Güç Yüzükleri, final yapmaya hazırlanıyor. 6. Bölümü yayınlanan ve heyecanı doruklara çıkaran Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri 8. bölüm de final yapacak. 6. Bölüm de Udün’ün saldırması bekleniyor. Peki Udun kim?

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzüklerindeki Udun Nedir?

Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri 7. Bölüm

Yüzüklerin Efendisi izleyicileri yukarıdaki resimden udun’un kim olduğunu anladı bile..

Udun, Sindarin dilinde “Cehennem” mânâsını taşır lâkin burada elbette fiziksel olarak bi cehemmenden bahsetmiyor çünkü Udun, Melkor’un, Orta-Dünya’nın kuzeyinde Beleriand’da ilk inşa ettiği kulenin isimlerinden bir tanesidir. Quenya dilinde o kuleye “Utumno” derler. İşte Gandalf esas olarak rakibine “gölgelere geri dön” demesinin altında bu yatar. Yani burada Gandalf’ın kelimelerini muazzam güzellikte, hayran bırakıcı bir bilgelikle seçtiğini görebiliyoruz ve “kadim”(ancient) demesinin sebebi de budur çünkü Balroglar, en başta kötü varlıklar değillerdi. Melkor tarafından değiştirildiler, şaşırttırıldılar veya kandırıldılar. O kadar eski bir zamandan kalma olduğunun bilincindeydi, o yüzden korkuyordu ve sonunda tüm gücünü kullanarak galip gelmişti tabi dediğim gibi tüm gücünü sarfetmişti lâkin Tek Yüzük kendisini gösterince, Iluvatar tarafından Saruman’ın yerine geri gönderildi, kendisinin de dediği gibi.

Sezon Bölümleri ve Çıkış Tarihleri

Güç yüzükleri dizisi şu ana kadar 5 bölüm yayınlandı. 3 bölüm sonrasında dizi sezon finaline gidecek. İşte kalan bölümlerin yayınlanma tarihi;

  1. Bölüm çıkış tarihi: 2 Eylül 2022
  2. Bölüm çıkış tarihi: 2 Eylül 2022
  3. Bölüm çıkış tarihi: 9 Eylül 2022
  4. Bölüm çıkış tarihi: 16 Eylül 2022
  1. Bölüm çıkış tarihi: 23 Eylül 2022
  2. Bölüm çıkış tarihi: 30 Eylül 2022
  3. Bölüm çıkış tarihi: 7 Ekim 2022
  4. Bölüm çıkış tarihi: 14 Ekim 2022
Bu yazıyı değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir önceki yazımız olan Dizipal Nedir? Dizipal Linkleri Nasıl Bulunur? başlıklı makalemizde dizi pal güncel adres, dizi pal link ve dizipal hakkında bilgiler verilmektedir.

0
be_enmek
Beğenmek
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
0
s_k_c_
Sıkıcı
0
_a_rmak
Şaşırmak
Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri 7. Bölüm Ne Zaman?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Binbir Kitap'a bir uygulama kadar yakın olmak ister misin?

Giriş Yap

Binbir Kitap ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

alkol-mu-aram-sen-mi-800-150-piksel