Kültür Bakanlığından Ücretsiz Kitap Deneyimi: “e-kitabım”

Kültür Bakanlığından Ücretsiz Kitap Deneyimi: “e-kitabım”

Ücretsiz kitap okuma deneyimi sağlayan "e-kitap" Kültür ve Turizm Bakanlığı aracığıyla bütün uygulama mağazalarında yayınladı!

+ - 1

Kültür Turizm Bakanlığını içerisinde 1.500’den fazla eserin bulunduğu “e-kitabım” uygulaması yayınlandı. Bu e-kitabım uygulaması okuyuculara ücretsiz kitap okuma deneyimi sağlayacak.

Kültür ve Turizm bakanlığı, kitapseverleri heyecanlandıracak bir haberin duyurusunu yaptı. Bakanlık, okurlara ücretsiz kitap okuma deneyimi sağlayacak e-kitabım uygulamasını yayınladığını duyurdu.

e-kitabım uygulamasında şuana kadar 1.427 kitap ve toplam 281.819 sayfa okunmayı bekliyor. Bakanlık tarafından ücretsiz bir şekilde yayınlanan uygulama kitap okuma alışkanlıklarımızı değiştireceğini gösteriyor.

Uygulamanın açıklaması ise şu şekilde:

“Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hazırlanan bu mobil uygulamayla okurlar, kamu yayıncıları ve özel yayınevleri tarafından yayımlanan binlerce e-kitaba ücretsiz olarak ulaşabilecek, kitapları mobil cihazlarına indirerek 15 gün boyunca okuyabilecek, kendi kitaplıklarını oluşturabilecek, masaüstü ya da mobil cihazlarında kaldıkları yerden okumaya devam edebilecek, notlar alabilecek ve beğendikleri kitapları sevdiklerine önerebilecekler…”

E-kitabım Uygulaması Yayında

Uygulamada kullanıcıların en sevdiği kitapları gösteren bir sekme de bulunuyor. Bu bölümde George Orwell‘in 1984’ü, Tolstoy‘un İnsan Neyler Yaşar? kitabı, Rıchar Kocah‘ın 80/20 Kuralı gibi birçok eser bulunuyor. Ve bu liste kullanıcıların beğenilerine göre değişmekte.

e kitabim uygulamasi ucretsiz kitap pdf ebook

Favori Yazarlar

Ayrıca uygulama favori yazarlar sekmesi de bulunuyor. Bu kısımda Necip Fazıl Kısakürek, Sabahattin Ali, Lev Nikolayeviç Tolstoy, Dostoyesvki, Stefan Zweig, Franz Kafka, Peyami Safa, Aytunç Altındal gibi önemli yazarların bulunduğu görülüyor.

Uygulamada hayatını merak ettiğiniz yazarların profiller de bulunuyor. Bu profillerde yazarla ilgili kısa bir özgeçmiş metni ve eserleri yer alıyor. Dilerseniz yazarı beğenerek kaydedebiliyorsunuz.

Uygulama her geçen gün büyürken, 61 MB’lık küçük bir alan kaplamakta. 2 Mart itibarıyla yayına giren EKİTABIM 10.000 fazla indirme ile kitapseverlerin ilgisini çekmeyi başardı.

Uygulamayı İndirmek İçin;

Android İOS

Yazar Hakkında

Bilginin paylaştıkça güzel olduğuna inanan, her şeyi yazıp doğru düzgün biyografi yazamayan kitapsever

İçinde Kalmasın Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.