Toilet: Ek Prem Katha

Toilet: Ek Prem Katha

+ - 0

Afişten de anlayacağınız üzere Hint filmi olan Toilet: Ek Prem Katha gerçek bir hikayeden esinlenilmiş bir tuvalet filmi. İsminden ötürü ön yargı ile yaklaşmanızı tavsiye etmem. Beni izlemeye başladığım andan itibaren etkilemiş, güldürmüş ve düşündürmüş olan bu filmi herkese tavsiye ediyorum. Spolier vermeden şöyle kenardan ucundan anlatmaya çalışacağım filmi.

Keshav 35li yaşlarında bir adamdır ve hala bekardır. Babası din adamıdır ve Keshav’ın evlenmesi için çeşitli şartları vardır. Hatta ilk şartı manda ile evlenmesidir. Evet süt mandası ile. İnek olan manda evet. Neyse, Keshav Jaya’ya aşık olur ve evlenirler. Ama Jaya Keshav’ın evinde tuvalet olmadığını öğrenir. Keshav’ın köyünde herkes dışarı yapmaktadır. Kadınlar sabaha karşı ormana yürüyerek ormanda yapmaktadırlar. Jaya bunu kabullenemez ve terk eder. Keshav olayları çözmeye çalışır, olaylar büyür. Sizce nasıl çözümler bulmuştur? İzlemelisiniz.

Toilet Ek Prem Katha
(Film Afişi)

Filmin sonunda gerçek hikayenin karakterlerinin fotoğrafı bulunmaktadır.

Peki Hindistan’da gerçekten tuvalet böyle midir? Maalesef evet. Hatta bazı köylerde tuvalete tuvaletini yapanlara para ödülü vardır. Bazı köylerde maalesef kadınlar tacize ve tecavüze uğruyor. Hatta bazı köyler o kadar pismiş ki hastalık yuvası. Ama hükümet bunu bir türlü önleyemiyor.

Yazar Hakkında

Beden ve ruh yaşının aynı olmadığı, bir edebi kişilik. Konuşmadan boyama yapmayı öğrenmiş, konuşunca mektup yazmaya başlamış, kendini bildiğinden beri şiir ve kompozisyon yazan biri. Resim çizer, fotoğraf çeker. Sanat sanat için midir, sanat toplum için midir tartışmasını tamamen reddedip sanat insanın kendisi içindir düşüncesini savunur. Ve biraz gezgindir, çevresi geniştir, sürekli konuşur.

İçinde Kalmasın Yorum Yap