Soluksuz İzleyebileceğiniz Anime Önerileri

Soluksuz İzleyebileceğiniz Anime Önerileri

+ - 0

Soluksuz İzleyebileceğiniz Anime Önerilerini sizler için derledik. Yetişkinlerin de sıkılmadan izleyebileceği Animeler, genç yaşlı birçok kesim tarafından izleniyor.

Gerilimden aksiyona, aksiyondan gizeme bir çok konun yer aldığı animeler size zamanın nasıl geçtiğini unutturacak. Herkese keyifli izlemeler.

Eden Of East 

Eden Of East

Bölüm Sayısı : 10
Oylama : 8.3
Tür : Aksiyon/Komedi/Gizem

2010 yılında Japonya’ya 10 füze saldırısı düzenlenir fakat bu saldırıda kimsenin burnu bile kanamaz. Olay da unutulur gider. Bu yaşananlar “Dikkatsiz Pazartesi” Olarak adlandırılır.

Saki Morimi olaydan 3 ay sonra Amerika’ya tatile gider ve tehlikeli bir olayın içinde kendisini bulur. Hafızasını kaybetmez ve kendisini çıplak halde dolaşırken bulur.

Parasyte: The Maxim

Parasyte The

Bölüm Sayısı : 24
Oylama : 8.8/10
Tür : Korku/Bilim-Kurgu/Aksiyon

Parasyte’ın hikayesi insanların ve insan görünümlü parazitlerin bir arada yaşadığı günümüz Japonya’sında geçmektedir.

Parazitlerin esas hedefi, kurbanlarının beynini ele geçirerek tüm sinir sisteminin hakimi olmaktır. Migi isimli parazit ,Shinichi’nin beynini hedef alırken yanlışlıkla sağ kolunu ele geçirir.

Beyni hasar almadığı için hayatta kalan Shinichi bir anda kendini Migi ile ortak bir hayat kurmuş vaziyette bulur. Parazitlerin hayatta kalmak için yemesi gereken besin insan etidir. 

Code Geass

Code Geass

Bölüm Sayısı : 52
Oylama : 9.1/10
Tür : Aksiyon/Gerilim/Gizem/Bilim-Kurgu

Kutsal Britanya İmparatorluğu Japonya’yı işgal eder. Japonca adı Bölge 11 olarak değiştirildi ve Japonlara 11’ler adı verildi. İnsanlar İngiliz İmparatorluğu’nun Şövalye kısrağı olarak bilinen silahları karşısında çaresiz kaldılar. Bölge 11’deki bazıları isyan etti ve terör grupları kurdu. Suç mahallinde kazara teröristlerle karışan lise öğrencisi Lelouch, kaza yapan aracı incelemeye gider. Bu, İngiliz İmparatorluğu’nun intikamını almak istediği bazı olaylardan geçtiği için Lelouch için nadir bir fırsattı.

Darker Than Black

Darker Than Black

Bölüm Sayısı : 27
Oylama: 8.1/10
Tür : Fantastik/Aksiyon

10 yıl önce Tokyo’da olanlar hala bir sır. Hell’s Pass adlı bir alan ortaya çıktı ve bu alanla birlikte çeşitli psişik yeteneklere sahip insanlar geldi. Black ve görme engelli arkadaşı Yoon’un bölgenin gizemlerini çözmeye çalışırken yaşadıkları maceralar hakkında sürükleyici bir dizi hikaye.

Hellsing Ultimate

Hellsing Ultimate

Bölüm Sayısı : 10
Oylama : 8.5/10
Tür : Fantastik/Aksiyon

Serinin üçüncü animesi Hellsing Ultimate, baş karakter Alucard’ı yakaladıktan sonra devam ediyor ve deneylerle güçleniyor. Çok güçlü bir vampir haline gelen Alucard, gücünü kanıtlamak için “ölümsüzlük”ün peşine düşer.

Tokyo Ghoul 

Tokyo Ghoul

Bölüm Sayısı : 24
Oylama : 8.1/10
Tür : Aksiyon/Dram/Korku

Gerçek bir kitap kurdu olan Kaneki Ken, zamanının çoğunu Cafe Anteiku adlı bir kafede geçirir. Zamanla kitapları kendisi kadar seven güzel bir kız da ilgisini çekmeye başladı. Cesaretini toplayıp Rize isimli kızla konuşup bir görüşme ayarladı. O gece bir randevuya çıktığında hayatı değişecektir. Bundan sonra Ken Kaneki yarı insan yarı hortlak olarak hayatına devam etmelidir.

Gungrave

Gungrave

Bölüm Sayısı : 26
Oylama : 8.6/10
Tür : Aksiyon/Suç

Brandon Heat ve Harry MacDowel kardeşler kadar yakınlar. Suç örgütlerinin egemen olduğu bir dünyada, en vahşi suç örgütü olarak kabul edilen Milenyum Örgütü’ne katıldıktan sonra küçük bir çete üyesi olarak sıradan yaşamları tamamen değişir. Harry kendini güç açısından kanıtlamak ister ve Brandon sevdiği kadını korumak için bir organizasyona katılır. Brandon, en iyi arkadaşı ve sevdiği kadın arasında kalır ve Harry tarafından öldürülür. Yani bu son mu?

Death Parade 

Death Parade

Bölüm Sayısı : 12
Oylama : 8.2/10
Tür : Dram/Korku

Ölüm hayatın bir gerçeğidir. Her ölümlü er ya da geç ölümü tadacaktır. Genelde ölülerin cennete ya da cehenneme gittiğine inanılır ama bu anime de ölüler Decim’in işlettiği bir bara gider. Decim, barına gelenlere çeşitli ölüm oyunlarıyla meydan okuyan ve kimin diriltilip kimin öleceğine karar veren bir yargıçtır. Decim’in ölüm oyunu insanların gerçekte ne olduğunu ortaya çıkarmayı amaçlıyor.

Blood+

Blood

Bölüm sayısı: 50
Oylama : 7.8/10
Tür : Korku/Gerilim/Aksiyon/Macera

Saya geçmişini unutan ve hatırlamaya çalışan bir lise öğrencisidir. Bir gün arkadaşıyla gezmeye çıkarken çello ile karşılaşır.

O sırada saldırıya uğrar ver Kai yaralanaır. Çello çalan genç saya’yı öper ve ona kılıç verir. Saya o gün bir cinayet işlemiştir. Peki nasıl?

Soluksuz İzleyebileceğiniz Anime Önerileri. Listedeki animeleri izlemiş miydiniz? düşüncelerinizi yorum atarak belirtebilirsiniz. Binbir Sözlük sitemize de bekliyoruz.

Yazar Hakkında

Bilginin paylaştıkça güzel olduğuna inanan, her şeyi yazıp doğru düzgün biyografi yazamayan kitapsever

İçinde Kalmasın Yorum Yap