Size İlham Olacak 3 Tedx Konuşması

Size İlham Olacak 3 Tedx Konuşması

+ - 0

Hayat şartlarının size getirdiği en kötü şey umutsuzluk. Yapacak bir şeyim kalmadı hissiyatı, ümidini kaybetmek… Motive olacak, sizi hayata bağlayacak bir şeyler bakmaya başlıyorsunuz, yeni insanlarla tanışıp, yeni aktiviteler içinde buluyorsun kendini. Fakat ihtiyacın olan tek şey; seni tanımayan, seninle aynı yollardan geçip başarıya ulaşan bir kişinin konuşması… Onun hayat hikayesi, yaşadığı hayatta kendini bulabileceğin bir kaç kelime seni dünyaya geri getiriyor.

İşte sizi motive edecek TEDx konuşmaları;

  • Engelleri Avantaja Çevirin – Betul Mardin

Betül Mardin’in hayatının bir bölümünü anlattığı konuşması sizin hayata bakış açınızı değiştireceğine eminim.

  • Nasıl Konuşalım ki İnsanlar Bizi Dinlemek İstesin? – Julian Treasure

Bir insanla iletişime geçtiğin zaman ilk dikkat çeken şey, konuşma sitilinizdir. Konuşmanız karşınızdaki kişiye itici gelebilir, sizden uzaklaşabilirler, dinlemeyebilirler. Sağlıklı bir iletişim için konuşurken yapmanız gerekenleri bilmeniz gerekiyor. İşte bu konuşmada Julian, Paylaştığı önerilerle nasıl konuşmamız gerektiğini açıklıyor.

  • Stresi Nasıl Arkadaşınız Yaparsınız? – Kelly McGonigal

Belki de en büyük problemlerinizden biri bu. Sizi yanlışa sürükleyen, insanlardan kopmanıza neden olan şey strestir. Eğer “Stresi nasıl yönetirim?” diye merak ediyor ve vücudunuzun strese karşı verdiği tepkiyi değiştirmek istiyorsanız Psikolog Kelly McGonigal’ın konuşmasını izlemenizi tavsiye ediyorum.

Yazar Hakkında

Bilginin paylaştıkça güzel olduğuna inanan, her şeyi yazıp doğru düzgün biyografi yazamayan kitapsever

İçinde Kalmasın Yorum Yap