Rüzgarı Dizginleyen Çocuk (Film)

Rüzgarı Dizginleyen Çocuk (Film)

Rüzgarı dinleyen çocuk, Malavili'de yaşayan William Kamkwamba 13 yaşındayken okuldan atılıyor ve ülkesinde kıtlık ve ölümler başlıyor

+ - 0

Yeteneğiniz ile ilgili hayal kurduğunuz zaman ne kadarını gerçekleştirebiliyorsunuz? Yetenekleriniz neler? Okumak için, araştırmak ve öğrenmek için neler yapıyorsunuz? Sizi tanımıyorum, sizin hayatınız hakkında hiç fikrim yok, aynı şekilde sen de bilmiyorsun, beni ve hayatımı. Peki ya gerçek bir hayat hikayesini, mücadelesini izleme fırsatın varsa? Hayal, yetenek ve imkanlar hakkında. İnanmak hakkında. Bu fırsatı değerlendir ve gönderi oluşturduğum bu filmi izle, bence.

Malavili’de yaşayan William Kamkwamba 13 yaşındayken okuldan atılıyor ve ülkesinde kıtlık yaşanmaya, ölümler gerçekleşmeye başlıyor. Parası olmadığı için okuldan atılıyor. Eğitim alması için paraya ihtiyacı var ama pes etmiyor. William’da köyüne yardım etmek için uğraşan çok zeki bir çocuk. Ama ihtiyacı olan tek şey babasının desteği ve bilin bakalım ne eksik? Arkadaşları inanırken, babası inanmıyor.

Öyle derin sahneleri vardı ki beni gerçekten etkiledi. Şuan açıp tekrar izleyesim geldi! Gerçek hayat hikayelerini çok severim, motive edenleri özellikle.

ruzgaei dizginleyen cocuk

Eğer izlerseniz iyi seyirler. 🙂

Yazar Hakkında

Beden ve ruh yaşının aynı olmadığı, bir edebi kişilik. Konuşmadan boyama yapmayı öğrenmiş, konuşunca mektup yazmaya başlamış, kendini bildiğinden beri şiir ve kompozisyon yazan biri. Resim çizer, fotoğraf çeker. Sanat sanat için midir, sanat toplum için midir tartışmasını tamamen reddedip sanat insanın kendisi içindir düşüncesini savunur. Ve biraz gezgindir, çevresi geniştir, sürekli konuşur.

İçinde Kalmasın Yorum Yap