Kendi Yazdığı Kitabı Gizlice Kütüphaneye Koyan Çocuk

Kendi Yazdığı Kitabı Gizlice Kütüphaneye Koyan Çocuk

8 yaşındaki Dillon Helbig, kendi başına yazdığı ve resimler çizdiği kitabı gizlice kütüphaneye yerleştirir.

+ - 2

ABD’de 8 yaşındaki bir çocuk, kendi yazdığı kitabını kütüphanenin kitaplarının arasına gizlice yerleştirdi. Bu sevimli hareket onun yazarlığa giriş hikayesini başlangıcı olacaktı.

Dillon Helbig’in kendi başına yazıp ve resimler çizdiği kitabı bulan kütüphane çalışanları, kitabı raflarda ayırmadı. Okurların da ilgisiyle birlikte kitabı okumak için bekleme listeleri oluştu. Yerel basında da haber olunca birçok yayınevi yazarla anlaşma yapmak için adeta sıraya girdi.

Dillon Helbig’in kaleme aldığı kitap, Noel ağacını süsleyen çocuğun, tepede patlayan bir yıldızın etkisiyle bir çeşit zaman yolculuğuna çıkmasını anlatıyor.

Dillon Helbig adventure

Kitap Kısa Sürede Viral Oldu

Öyküyü Aralık 2021 yılında tamamlamış. Küçük yazar, büyükannesi ile birlikte gittiği Boise’deki bir kütüphanenin çocuk kitaplarının olduğu rafa kitabını gizlice yerleştirdi.

“Kütüphanecileri atlatmak zorunda kaldım.” ifadesini kullanan çocuk, bunu daha sonrasında annesine itiraf etti.

Anne ise iki gün sonra kitabı almak için kütüphaneye gitti ancak kitabı bulamadı. GörevlilerLe iletişim kuran Susan, kitabın atılmaması konusunda ricada bulunur. Kütüphane müdürü kitabı birkaç arkadaşıyla birlikte okuduktan sonra arkadaşları ve kendisi kitabı sevdiğini açıklar.

Kütüphane, Temsili Bir Hediye Verir

Kütüphanenin maskotu olan baykuş ödülünü sembolik olarak çocuğa verirler.

Ayrıca, kütüphane müdürü kitabın e-kitap versiyonu için yazarın annesiyle görüştüklerini ve bazı yayınevlerinin kendisiyle iletişime geçtiklerini söyler. Kitabın daha fazla kopyasının çıkarılması için de planlamalar yapıldığı açıklandı.

helbig kitap

Yazar, Yeni Kitabı İçin Çalışmalara Başladı

Yazar, Kitabın devamı için çalıştığını söyledi. The Jacket-Eating Closet (Mont Yiyen Dolap) adında kitabını yazmaya devam ettiğini söyledi.

“Anaokulundayken montumu hep dolaba koyardım. Mont teneffüste yok olurdu. Montlarım hâlâ kayıp. Dolayısıyla bunun kitabını yazıyorum.”

Yazar Hakkında

Bilginin paylaştıkça güzel olduğuna inanan, her şeyi yazıp doğru düzgün biyografi yazamayan kitapsever

İçinde Kalmasın Yorum Yap

Yorumlar (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.