Hangi Ünlü Mucitle Aynı Karakterdesin?

Hangi Ünlü Mucitle Aynı Karakterdesin?

+ - 0

Hayatımızda kullandığımız bir çok buluş aslında bir mucit tarafından keşfedildi. Şu anda bağımlısı olduğumuz hatta birçoğunuzun elinde olan telefon’un mucitleri de bu testimizde yer alıyor.

Bu testimizde Hangi Ünlü Mucitle Aynı Karakterdesin? ‘in cevabını arayacağız. Vermiş olduğun cevaba göre hangi bilim insanı ile aynı karakterde olduğunu bulmaya çalışacağız.

Bir bilim insanı hangi özelliklere sahip olmalı?

bilim insanları

Hangi alanda iyisin?

çalışan insan

Reklam

Çevrende sevmediğin insan özellikleri nedir?

insan özellikleri

Hangi icat dikkatini çekiyor?

dikkat çekici icatlar

Favori dersin hangisi?

arka sıradakiler

Reklam

Bu resim sana ne anlatıyor?

ulkemizin-dort-bir-yanindan-guzel-manzara-fotograflari

Şimdi bir süper güç seçme zamanı

super-kahramanlar-filmloverss

Bu özelliklerden hangisi seni yansıtıyor?

insan özellijkleri

Reklam

En sevdiğin çizgi film karakteri?

unutulmaz_cizgi_film_karakterleri_h87868_efcf8
1
pikachu-640x629
şirinler
2

Yapmaktan mutlu olduğun bir etkinlik de söyle bitirelim bu testi..

yapmaktan mutlu olduğunuz

Hangi Ünlü Mucitle Aynı Karakterdesin?
Steve Jobs

Steve Jobs

Sende teknolojik bir zeka var. Apple'nin kurucusu Steve Jobs ile kanka olabilirsin. Bir gün çok çalışırsan belki senin de bir elman olur..
Patricia Bath

220px-Patriciabath

Patricia Bath, Amerikalı bir göz doktoruydu. Lazer ile katarakt ameliyatı için bir cihaz geliştirdi. Sende Patricia gibi güçlü bir kadınsın!
Josephine Cochrane

bulasik-makinesinin-icadi-2

Josephine, bulaşık makinasını bulan güçlü ve zeki kadınlardan birisi. Sende onun kadar zeki ve güçlü bir kadınsın, karşına çıkan pis insanları da bulaşık makinesine atar gibi temizlemen dileğiyle...
Mary Anderson

mary-anderson-and-charlotte-bridgwood_699x447

Kendileri arabalarının ön cam sileceğini icat eden kadın. Benzeye benzeye bu kadına mı benzedim demeyin, çok zor şartlar altında büyüyüp hiç evlenmemiş. Daha sonrasında ise emlak işine girip çok rahat bir şekilde yaşamını sürdürmüş... Ruhun şad olsun silecek kadın!
Hedy Lamarr

Hedy_Lamarr_in_a_1940_MGM_publicity_still

Hedy Lamarr aslında bir oyuncu. Uygulamalı bilimlere karşı ilgisi arttıktan sonra bir mucit olarak buluşlar üretmeye başlamış. George Antheil ile birlikte yayılma spektrumunun radyo güdümlü torpidolarda kullanılabilmesi amacıyla frekans atlamalı yayılma spektrumunu icat ederek, ABD'de patentini aldılar. Çok enteresan bir kadın değil mi?
Albert Einstein

250px-Einstein_1921_by_F_Schmutzer_-_restoration

Onu anlatmamız gerek var mı? E = mc2 ile dünyanın denklemini bulan ünlü fizikçi. Sende onun gibi yılmayan, pes etmeyen birisin. Bakalım sen hayatının Nobel ödülünü ne zaman kazanacaksın.
Henry Ford

200px-Henry_ford_1919

Kendisi seri üretim araba montaj hattının geliştiricisi. Soyadından da belli olduğu üzere, Ford markasının kurucusu. Sende ford gibi orta kesimin yanında olan birisin. Küresel bir vizyona sahipsin, bunu değerlendirebilmen dileğiyle.
Bill Gates

220px-Bill_Gates_June_2015

Kendisi Microsoft'un kurucusu, dünyanın en zengin adamlarından birisi. 20 yüzyılın en başarılı adamlarından birisi desek yanılmayız. Sende de bu girişimcilik zekası bulunuyor. Yaptığın işin ne olduğuna bakmadan, o işte en iyisi olma yolunda ilerle! Eminim en iyisi olacaksın.
Alexander Graham Bell

Alexander_Graham_Bell

Telefonu icat eden Graham Bell, aslında sağırların sessizliğini ortadan kaldırmaya çalışıyordu. Bunu başaramadı ama her gün yeni bir özelliğe kavuşan telefonla birbirinden kilometrelerce uzaktaki insanların birbirlerini duymalarını sağladı. Graham Bell'in annesi doğuştan işitme engelliydi. Dedesi ve babası yıllarını işitme engellilere adadı.
Thomas Edison

220px-Thomas_Edison2

Thomas Alva Edison (11 Şubat 1847 - 18 Ekim 1931), 20. yüzyıl yaşamını icatlarıyla büyük bir şekilde etkileyen Amerikalı mucit ve iş adamıdır. Elektrik enerjisi üretimi, kitle iletişimi, ses kaydı, filmcilik gibi birçok alanda cihazlar geliştirdi. Fonograf, film kamerası, ampulün ilk versiyonları gibi icatları sanayileşmiş modern dünyada büyük etki yarattı.

Paylaş herkes görsün:

Yazar Hakkında

Bilginin paylaştıkça güzel olduğuna inanan, her şeyi yazıp doğru düzgün biyografi yazamayan kitapsever

İçinde Kalmasın Yorum Yap