Disney+ İlk Türk Filmini Açıkladı: Kaçış

Disney+ İlk Türk Filmini Açıkladı: Kaçış

14 Haziran’da Türkiye’de yayın hayatına başlayacak olan The Walt Disney Company’nin tüm dünyada milyonlarca üyeye sahip dijital yayın platformu Disney+ ilk Türk içeriğini açıkladı: ‘Kaçış’.

+ - 0

The Walt Disney Company‘nin 14 Haziran’da Türkiye’de yayınlanmaya başlayacak olan dijital yayın platformu Disney+, ilk Türkçe içeriği olan Kaçış‘ı duyurdu.

Yapımcılığını O3 Medya ve Same Film’in üstlendiği dram, aksiyon ve macera dizisinin yönetmen koltuğunda Yağız Alp Akaydın, hikayesini Engin Akyürek, senaryosunu Ali Doğançay yazıyor, Engin Akyürek’in yanı sıra birçok başarılı isim var. dizide, İrem Helvacıoğlu, Aziz Çapkurt, Onur Bay, Leyla Tanlar, Aras Aydın, Levent Ülgen gibi.

Kaçış; savaş fotoğrafçısı Muhammed ve farklı ülkelerden bir grup gazeteci; ilk olarak araştırma için bir Ezidi köyünü ziyaret ediyor. Oyunda, sınırdan kaçakçılık yaparak geçen bir grup insan, bir baskın sonucu radikal bir terör örgütünün eline düşer ve ardından hikayeyi, değişimleri ve kaçış hikayelerini harika bir dille anlatır.

Araştırma ekibi, kurtulmak için zorlu bir mücadele içine girer. Orta Doğu’da yaşana insanlık dramını farklı bir bakış açısıyla sunan “Kaçış” Disney+’ta yayınlanacak.

Kaçış Filminden Görüntüler

Yazar Hakkında

Bilginin paylaştıkça güzel olduğuna inanan, her şeyi yazıp doğru düzgün biyografi yazamayan kitapsever

İçinde Kalmasın Yorum Yap