Tinder Avcısı Belgeseli Ne Anlatıyor? Kan Donduran Belgesel

Tinder Avcısı Belgeseli Ne Anlatıyor? Kan Donduran Belgesel

Netflix'in son günlerde dünya çapında yankı uyandırdığı Tinder Avcısı belgeseli, Tinder üzerinden kadınları kandıran bir adamın hikayesini anlatıyor.

+ - 2

Son günlerin popüler belgesi olan “Tinder Avcısı” baş vaatler ve güzel sözlerle kadınları istismar ederek dolandıran bir adamın hikayesini anlatıyor. Adam dediğimiz için üzgünüz..

Bu belgeselden çıkarmamız gereken çok önemli dersler olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Sosyal medyadan tanıştığınız kişilere karşı mesafeli olmanızı öneriyoruz..

Tinder Avcısı Shimon Hayut Kimdir?

Shimon Yehuda Hayut veya Simon Leviev iki farklı kişi gibi görünse de her iki isim de aynı kişiye aittir. Hayut, 1990 yılında İsrail’in Bnei Brak şehrinde doğdu. 2010 yılında bir uçuş okuluna gitti. Felicity Morris ile yapılan bir röportaja göre, Leviev gençliğinden beri çek dolandırıcılığı gibi küçük suçlardan suçlu bulundu. Yasal adını Shimon Hayut’tan Simon Leviev’e değiştirdi ve Leviev soyadını, “Elmasların Kralı” olarak bilinen İsrailli bir işadamı olan Lev Avnerovich Leviev ile akrabaymış gibi yapmak için kullandı. İsrailli Shimon Hayut, Simon Leviev, Tinder Hunter adlı belgeseli ile adını geniş bir kitleye duyuran zengin bir işadamının oğlu gibi davranıyor. 2015’te Finlandiya’da iki yıl, 2019’da İsrail’de 15 ay hapis cezasına çarptırıldı. İsrail basınında çıkan haberlere göre, 2017 ve 2019 yılları arasında Avrupa kıtasında yaklaşık 10 milyon dolarlık insanları dolandırmak için bir Ponzi şeması kullandı.

tinder avcisi simon leviev

Bunu Nasıl Yaptı ?

10 milyon dolarlık bir dolandırıcılık yapan Shimon Hayut bunu nasıl yaptı? İnsanları nasıl kandırıp paralarını alıyordu birlikte öğrenelim.

Aşırı sevgiyi, istismarı kontrol altına almak için kullanıyordu.

Hayut, sizin sınırlarınızı aşmanız için size şans veriyordu. Karşısındaki kişinin duygularını karıştırarak mantıklı karar vermesini zorlaştırmaya çalışıyordu. Hayut, genellikle kendinden bir şey anlatmıyor üstün körü ne iş yaptığını, ailesini ve sosyal medya da gösterdiği kadarıyla lüks hayatını paylaşıyordu.

Kendisini anlatmak yerine karşısındaki kişiye sorular sorarak karşısındaki kişiyi tanımaya çalışıyordu. Bilgi toplamak istismarın en önemli parçasıdır. Aldığı bilgileri sizi manipüle etmek ya da sizi kullanmak için kullanacaktır.

tinder avcisi tutuklandi

Sık Sık İmaj Değiştiriyordu

Aynı taktiği sadece sizde uygulamaz başka kişilerde bunu devamlı tekrar ederdi. İmajlarını değiştirmek zorunda kalırlardı. Hatta isimlerini dahi değiştirir.

Devamlı sevdiğini söyleyip size ihtiyacı olduğu tekrarlıyordu. Bu yöntemle karşısındakini kullanarak aynı zamanda da sizi hayatının zirvesinde konumlandırdığını inandırmaya çalışmaktadır.

Şimdi Ne Yapıyor

Belgesel de de görüldüğü gibi Tinder Avcısı ifşa olduktan sonra sahte pasaport bulundurmaktan İnterpol tarafından yakalandı. Beş ay sonra serbest bırakıldı ve İsrail’e döndü. Şu anda ise lüks hayatına devam ediyor. Kandırdığı kişiler ise borçlarını ödemeye devam ediyor..

Yazar Hakkında

Bilginin paylaştıkça güzel olduğuna inanan, her şeyi yazıp doğru düzgün biyografi yazamayan kitapsever

İçinde Kalmasın Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Gerçekten kan donduruyor ama emin olamadığım bir şey var. Gösterilen kişi gerçek dolandırıcı mı yoksa kurgulanmış karakter mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.