Ninja Kedi Toto, Dermot O’leary

Ninja Kedi Toto, Dermot O’leary

+ - 0

Toto ve Gümüş iki kedi kardeştir. Gümüş Toto’nun abisiydi. Gümüş gümüş ve beyaz renkli kürklü, kocaman, kabarık kuyruğu olan bir kediydi. Toto ise kör bir Ninja kediydi.

İki kardeş kedi İtalya’da bulunan Puglia’dan geliyorlardı. İngiltere Londra’ya geleli sadece üç hafta oluyordu. O akşam çöp kutularından bir ses geldi. Orada 33. Kara Sıçanismusu Kedi surat ile karşılaşırlar. Bir akşam da bütün Londra’yı gezmeye kara alırlar. Tabi bu sırada yakınlaşır, arkadaş olurlar. Gezerlerken hayvanat bahçesinden bir hayvan kaçtığını ve adının Bobo olduğunu duyarlar.

toto
ninja kedi toto

Bizimkiler anlam veremez. Tabi Kedi surat hemen anlar ve dehşete düşer, onu herkes bilir. Bobo yılan herkesin rüyalarına giren korku saçan bir yılandır. İşte bence burada olay aktifleşiyor zaten eğlenceli bir kitap ekstra eğlenceli hale geliyor.

Onlar Bobo’yu yakalamaya karar alırlar ve kanalizasyona girerler tam o sırada Kedi surat onlar bir şey açıklar. O bir kedi değildir o bir sıçandır. Sadece yüzü bir kediye benzer..

O Sıçankentin prensidir. Bu arada babası ile barışırlar ve Bobo’yu yakalamaya odaklanırlar ama öğrenirler ki Bobo kimseyi yemeyecekmiş. Hayvanat Bahçesinden sevgilisi Didid ‘yi çıkarmak için kaçmış. Bunu öğrenen Toto ona yardım eder eder ve hep berabere pat küt mükemmel ninja hareketleri ile onu kurtarırlar kötü insanlardan ardındansa bunu kutlarlar ve akşama doğru Gümüş ile kız kardeşi Toto evlerine dönerler.

Hikaye bu şekilde bence harika güzel bir çocuk kitabı yazıları biraz büyük ve birçok resim içeriyor.

Yazar Hakkında

İçinde Kalmasın Yorum Yap