2022 DGS’de Süre ve Soru Sayısı Değişti
Trendlerdeki Yazı

2022 DGS’de Süre ve Soru Sayısı Değişti

Son dakika haberi: 2022 DGS'de köklü değişiklikler yapıldı. Yapılan değişiklik ile sınav soru sayısı ve süresi değişti. Puan hesaplaması da değişti...

+ - 1

Dikey Geçiş Sınavı Başvuru Yönergesi, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı’nın son dakika açıklamasına göre, 2022 DGS’de Süre ve Soru Sayısı Değişti

1 Ham Puan Şartı

Adayların hem sözlü hem de sayısal testlerden en az 1 ham puan almaları gerekmektedir. Her iki testte de en az 1 puan almayan ham puanlar sayılmaz. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “2022-DGS’de iki sınavda en az 1 ham puan alan adaylar için DGS puanı hesaplanacak. Her iki sınavdan da en az 1 ham puanı olmayan adaylar için DGS puanı hesaplanmayacak.”

dgs

Soru Sayısı Düşürüldü

Bir önceki DGS’de adaylara 120 soru soruldu. Bu yıl yapılacak sınavlarda adaylara 100 soru sorulacağı açıklandı. Açıklamada, “2022-DGS’de 100 soru ve 135 dakikalık bir test süresi olacak” denildi.

2021 yılında 150 dakika olan süre de bu yıl düşürüldü

Bir önceki DGS‘de adaylara 120 soru soruldu. Bu yıl yapılacak sınavlarda adaylara 100 soru sorulacağı açıklandı. Açıklamada, “2022-DGS’de 100 soru ve 135 dakikalık bir test süresi olacak” denildi.

Aşağıdaki dosyadan DGS kontenjanlarını öğrenebilirsiniz. Kontenjanlar da düştü.

SORU VE SÜRE SAYISININ DÜŞÜRÜLMESİ SİZCE NASIL OLDU? YORUMLARINIZI AŞAĞIDAN BELİRTMEYİ UNUTMAYIN

Yazar Hakkında

Bilginin paylaştıkça güzel olduğuna inanan, her şeyi yazıp doğru düzgün biyografi yazamayan kitapsever

İçinde Kalmasın Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.