Alıntının Hangi Yazara Ait Olduğunu Bulabilecek Misin?

Alıntının Hangi Yazara Ait Olduğunu Bulabilecek Misin?

+ - 0

Paylaşılan sözün hangi yazara ait olduğunu bulmaya çalıştığımız eğlenceli bir o kadar da zor testimiz. Yapamıyorsanız kendinizi sözlerin güzelliğine bırakın 😊

Düşünme sen bu hesapsız düzeni, Çiçekten kalbimiz var bizim.

İçindekiler

binbir kitap
Sözün sahibi fotoğraftaki iki kişiden biri :))
İpucu Göster
Doğru! Yanlış!

"Rüya hünerli bir sihirbazdır, varlıkların boyutlarını ve birbirlerine olan uzaklıklarını değiştirir, yan yana uyuyan kişileri ayırır, birbirine uzaktaki kişileri kavuşturur, kadın bir kaç metre ötesinde uyuyor olsa da adam ona nasıl ulaşacağını bilmez, oysa ne kolaydır iskele tarafından sancak tarafına geçmek. "

resim_2021-09-29_130455
Doğru! Yanlış!

En azından üç dil bileceksin En azından üç dilde Ana avrat dümdüz gideceksin En azından üç dil Çünkü sen ne tarih ne coğrafya Ne şu ne busun Oğlum Mernus Sen otobüsü kaçırmış bir milletin çocuğusun.

resim_2021-09-29_130529
Doğru! Yanlış!

“Hep bilen bir aklımız var; ne zaman anlayan bir kalbe sahip olacağız.”

Doğru! Yanlış!

Garip bir dünyada yaşıyoruz. Çünkü bir kıtada insanlar çile ve ıstıraptan perişan olurken, diğer kıtadakiler zil zurna eğlenmektedir. Bir tarafta insanlar açlık, kıtlık ve kuraklıktan ölürken, diğer tarafta tam bir israf ve tüketim çılgınlığı yaşanmaktadır.

resim_2021-09-29_130557
Doğru! Yanlış!

“Bir şeyi yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz bir bahane bulursunuz.”

Doğru! Yanlış!

Ey neşe, dünyada şiir, musiki, resim senin için icat edilmiştir ama zavallı adamlar midelerini şarapla doldurarak seni satın almak isterler.

resim_2021-09-29_130631
Doğru! Yanlış!

Rüyanızda şeytanla mücadele ettiğinizi gördüğünüzde fark edeceksinizdir ki mücadele ettiğiniz yalnızca kendinizdir. Düşünü gördüğümüz kimse, İçimizdeki diğer yandır.

Doğru! Yanlış!

"Merdivenlerin oraya koşuyorum, Beklemek gövde gösterisi zamanın; Çok erken gelmişim seni bulamıyorum, Bir şeyin provası yapılıyor sanki. Kuşlar toplanmışlar göçüyorlar Keşke yalnız bunun için sevseydim seni."

resim_2021-09-29_124720
Doğru! Yanlış!

“Gökyüzünde yalnız bir yıldız arar gözler, gözlerim Aşkın kuzey yıldızıdır bu yazları daha iyi görülen Ben, öteki, bir diğeri ona doğru ilerler; ilerlerim Zamanla anlarsın bu bir yanılsama ölü şairlerin imgelerinden kalma Sen de değilsin, o da değil Kuzey yıldızı daha uzakta yeniden yollara düşerler düşerim.”

resim_2021-09-29_124609
Doğru! Yanlış!

Bu kadarını da nereden bileceksin... Sorular zordu biliyorum :)

resim_2021-09-29_125049

Acayip bir sözel zekan var!

harika

Sen neymişsin be!

mükemmel

Yazar Hakkında

Bilginin paylaştıkça güzel olduğuna inanan, her şeyi yazıp doğru düzgün biyografi yazamayan kitapsever

İçinde Kalmasın Yorum Yap